Náš domek

Jak jsme stavěli bílou krabici v Klánovicích

Rozvody vody – první vrt

Páni instalatéři už začali připravovat rozvody vody. Je to tak tvrdá práce, že si museli zjednat speciální partu na tzv. jádrové vrtání.

Takhle vypadá rozvod vody do dolní koupelny. V projektu jsme původně měli hodně tlusté vodní trubky – jejich průměr byl řáckých 40 mm. Náš stavitel i instalatér ale svorně prohlásili, že takové roury ještě do rodinného domu nedávali a že je to zbytečné. Čtyřicítky jsou za prvé dražší, za druhé víc zeslabují zdi a za třetí je v nich neustále uskladněno až příliš mnoho vody, kterou musí čerpadlo rozhánět po domě. Takže jsme vzali normální průměr 25 mm. Jinak prosím omluvte sníženou kvalitu fotek, tentokrát jsou jen z telefonu.

Rozvody vody

A takhle se vrtají díry pro trubky s vodou. Tohle konkrétně je odvod z pračky v druhém podlaží. Chlapi brzy zjistili, že tlustý betonový strop jen tak neprovrtají, tak přivolali speciální partu na tzv. jádrové vrtání do betonu. Vidíte, jak tlustý je to vrták – bez problémů udělal čisté díry o průměru 100 mm, jak jsme potřebovali. Vrták se při jádrovém vrtání chladí vodou.

Jádrové vrtání betonu

Skřeky (2)

  1. Tomas Meinlschmidt napsal:

    Dobry den,
    asi budu pravidelnejsim prispevatelem, mozna Vam soukrome poslu svuj blog s utrpenim na stavbe, nicmene – zauvazujte o polozeni signalniho vodice podel vodovodniho potrubi, velice spatne se to vyhledava a ze zkusenosti i zakres v planech je vetsinou k nicemu (kdo je pak najde, musite to mit v rezech i pudorysech), drat stoji pakatel a vzhledem k tomu, ze v podlahach nebudete mit nic dalsiho, bude to vcelku i fungovat.

Přidejte skřek

*

Dokažte prosím, že jste hominid. Spočtěte tento ďábelský příklad. Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.