Náš domek

Jak jsme stavěli bílou krabici v Klánovicích

Hotový projekt domu

Budeme stavět nepodsklepený domek se dvěma nadzemními podlažími a plochou střechou.

Domek má rozměry 16,4 x 8,9 m2, zastavěná plocha je 145,5 m2. Celková podlahová plocha domu má být 229 m2, obestavěný prostor pak 1123 m3.

Jih – hlavní fasáda do zahrady

Jih

Východ

Východní pohled

Sever

Sever

Západ

Západ

Jihovýchod – hlavní fasáda do zahrady

Vizualizace domu Google Sketchup

Jihozápad – ten smrk je nejvyšší z 21 stromů na pozemku

Vizualizace domu Google Sketchup

Severovýchod

Severovýchod

Ptačí perspektiva – střecha má 2% spád
 • Martin Jaros' photo
 • Martin Jaros' photo
 • Martin Jaros' photo

Projekt domu a prováděcí dokumentaci jsme získali na začátku března 2012. Začali jsme na ní dělat v říjnu 2011, takže nám to zabralo solidních pět měsíců. Ale samozřejmě to byla naše vina; pořád jsme do toho kafrali. Tímto děkuju projektantům ing. Balatovi a Šremerovi z Agroprojektu – dělalo se s nimi skvěle!

Od pánů projektantů jsme dostali klasické 2D výkresy. Z nich jsem udělal 3D model v bezplatném softwaru Google Sketchup. Půdorysy najdete v samostatném článku.

Je nám jasné, že návrh má i nadále spoustu chyb. Ale to je život, dokonalý dům prostě není. Nebo aspoň ne takhle daleko od Malibu. Museli jsme už ale udělat tlustou čáru a projekt uzavřít. Drobnosti samozřejmě budeme ladit i během stavby – o tom ale zas až příště.

Ke stažení
Google Sketchup zdarma
1NP ve Sketchupu (12,4 MB)
2NP ve Sketchupu (14,9 MB)
Celý dům ve Sketchupu (15,0 MB)

Skřeky (3)

 1. Martin napsal:

  Martine, čtu si tenhle zajímavý web (dávám do bookmarků), ale neprostudoval jsem ho celý, tak mě omluv, pokud se zeptám na něco, co už jsi někde psal. Pokud to chápu dobře, tak sis nechal udělat jak stavební projekt, tak prováděcí projekt a to celé včetně studie vyšlo na těch cca 230 tisíc Kč?

  (Zrovna teď zvažujeme varianty projektů a cenové rozdíly jsou dost obrovské, tak právě přemýšlím nad tím, co vzít… pohybujeme se od nejlevnějšího cca 40 tisíc za vše (což mi přijde absurdně nízké a odfláknuté) až po nejdražší variantu, kterou lze rozdělit cca na: 30-50 tisíc architekt, 120 tisíc stavební projekt, 120 tisíc prováděcí projekt a případně ještě dost velká pálka za autorský dozor, který jsme tedy zamítli rovnou.

  • admin napsal:

   Ano, bylo to takhle sakumprask a jsem za to rad, protoze ten provadeci projekt byl strasne podrobny, stavitel se s projektantem dobre znal, takze se vzajemne „cetli“, navic spolu prubezne veci konzultovali. Dobry provadeci projekt je dost potreba. Abych rek pravdu, skoro kladu vetsi duraz na projektanta nez na architekta (i kdyz z hlediska publicity jsou na tom presne opacne), protoze projektant zna realny svet… Drzim palce.

Přidejte skřek

*

Dokažte prosím, že jste hominid. Spočtěte tento ďábelský příklad. Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.