Náš domek

Jak jsme stavěli bílou krabici v Klánovicích

Stavební povolení

19. dubna jsme konečně dostali vytoužený email se stavebním povolením. Přesněji tedy souhlas s umístěním a provedením stavby – územní souhlas.

U domů do 150 m2 zastavěné plochy se vyřizuje jen ohlášení stavby a územní souhlas; náš dům má 145,5 m2.

Takhle vypadá dokument z úřadu (část první strany)

Stavební povolení

A takhle populární cedulka, kterou musíte umístit na viditelném místě u vstupu na staveniště

Stavba povolena

Celá bitva trvala asi měsíc a půl.

Nejdřív (už 9. a 11. 3.) jsme získali souhlasy sousedů. Naštěstí máme jen dva, a milé. Obě sousední rodiny nám jednoduše podepsaly náčrt situace a bylo to. Za vstřícnost jsme jim dali nějaké to dobré víno. Třetím sousedem byla městská část Klánovice jakožto majitel přilehlé komunikace. Jejich kladné stanovisko jsme získali 13. března. Pak už jsme mohli vyrazit na příslušný úřad v Praze 9 – Újezd nad Lesy. Tam jsme si vyžádali vyjádření odboru životního prostředí a dopravního odboru (připojení pozemku k veřejné komunikaci). Zároveň s tím náš stavitel pan Fojtík sehnal vyjádření pražských hasičů (kvůli tomu se musely dělat drobné úpravy projektu). Souběžně s tím jsme zažádali o vlastní stavební povolení, tedy přesněji jen územní souhlas, protože domek má méně než 150 m2 zastavěné plochy.

Všechno bylo hotové 11. dubna, o pár dní později pan Fojtík stavební povolení vyzvedl. Takže nakonec docela rychlý a bezproblémový průběh – jen ta příprava holt musí být dobrá a člověk se u ní nalítá.

Asi největší potíž teď bude v tom, na každé nákladní auto budeme potřebovat předem schválenou výjimku. V Klánovicích jsou totiž auta nad 6 tun tabu. Pro každý jednotlivý náklaďák s cihlami nebo třeba okny budeme tedy muset podat žádost a kopii velkého techničáku. Schvalování trvá až 30 dní a úřad stanoví i přesnou příjezdovou a odjezdovou trasu, kterou auto smí do naší ulice vjet. Hm! Je to ovšem daň za to, že chceme bydlet v klidné čtvrti, takže to vlastně chápeme a schvalujeme.

I ty potřebuješ speciální výjimku na vjezd do Klánovic!

Avia nákladní vůz

Skřeky (1)

  1. Web Hosting napsal:

    Vychazi se z principu, ze stavba a jeji casti musi byt uzivany pouze k tem ucelum, jak stanovilo ohlaseni stavby, stavebni povoleni, oznameni o uzivani stavby nebo kolaudacni souhlas.

Přidejte skřek

*

Dokažte prosím, že jste hominid. Spočtěte tento ďábelský příklad. Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.