Náš domek

Jak jsme stavěli bílou krabici v Klánovicích

Stavební dozor

Pokud o stavbách víte tolik, co my – tedy velký sférický – rozhodně si musíte zjednat stavební dozor. Člověku to dá takový pocit sucha a bezpečí.

Náš stavitel pan Fojtík nám jako technický dozor investora (TDI) doporučoval projektanta ing. Balatu z Agroprojektu, který domek samozřejmě zná jako své boty. Ale i když máme s panem projektantem výborné zkušenosti, na dozor jsme přece jen chtěli spíš někoho z jiného gangu. Ono to nedělá dobrotu, když se stavitel s dozorem kamarádí už z dřívějška.

Známý produkční, na kterého je absolutní spoleh, nám doporučil firmu JTM Partners z Prahy 4. Jsou to tři mladí, sympatičtí, akční kluci, se kterými byla výborná domluva. Jako odměnu chtějí 13 500 Kč bez DPH na měsíc, přičemž spolupráce se dá kdykoli přerušit, zaparkovat a pak zase rozjet. Návštěvy na stavbě minimálně dvakrát týdně – v pravidelný kontrolní den a pak podle potřeby.

Nám se to začalo vyplácet hned ze začátku. protože TDI nám jednak vylepšil smlouvu se stavební firmou, jednak poptal další stavební firmy, díky čemuž jsme hnedle srazili rozpočet o nějakých 100 000 Kč. Tak snad to tak půjde i dál.

Aktualizace ze 7. 6. 2012
Náš stavitel pan Fojtík se JTM Partners neshodl – a byl z toho rozpor ještě před začátkem stavby. Dozor hodně trval na nošení reflexních vest a vůbec se vyžíval v bezpečnosti socialistické práce a papírování okolo. Určitě to bylo míněno v dobrém, ale podle pana Fojtíka to bylo přehnané. Nechtělo se mu platit pokuty za to, že jeho borci na sobě během návštěvy dozoru nemají oranžový overal. Hm, trošku jsme zapřemýšleli, ale pak jsme dali na pana Fojtíka a s původním dozorem jsme se rozloučili. I když si nadále myslím, že JTM Partners jsou profíci. Nový stavební dozor mi doporučila kolegyně Míša, je jím pan Jan Koláčný. Vypadá to dobře.

Aktualizace z 2. 7. 2012
Nový dozor – pan Koláčný – je fantastický chlapík. Svítící vesty neřeší, ale o to víc kontroluje kvalitu, má řešení pro každou zapeklitou situaci a vůbec se vyzná. Stojí podobně jako JTM Partners, ale garantuje nejméně 3-4 návštěvy týdně a je velmi pružný. Myslím, že nám ho seslalo samo nebe, reprezentované kolegyní Míšou.

Aktualizace z 28. 8. 2015
Na četné žádosti přidávám kontakt na TDI – pana Koláčného. Email: kolacny.honza zavináč seznam.cz. Pokud napíšete do komentářů, můžu zaslat i telefonní číslo.

Skřeky (8)

 1. Libor Hrůza napsal:

  Dobrý den, rád bych využil Vaší pozitivní reference na stavbydozor a rád bych Vás požádal o informaci, zda p. Koláčný provádí pouze stavební dozor nebo i technický a popřípadě, zda byste mi mohl poslat na něj kontakt. Mockrát Vám děkuji. S pozdravem a přáním hezkého dne. Libor Hrůza

  • admin napsal:

   Dobry den, dela prave i technicky dozor investora, ma na to i firmu, presny kontakt sezenu, ja pouzivam jen mobil, ale zkusim sehnat i jiny kontakt.

 2. Veronika Gotthardt napsal:

  Dobry den,

  i my budeme potrebovat stavebni dozor pro nas domek v Klanovicich – mohla byste nam dat kontakt na pana Kolacneho?

  Predem dekuji a budu se treba nekdy tesit v Klanovicich na videnou :-)
  Veronika Gotthardt

  • admin napsal:

   Dobrý den, poslal jsem vám email, ale Google mi ho vrátil, že vypadá jako spam. :-) Tak to píšu sem. Kontakt na pana Koláčného je jan.kolacny zavináč energondevelopment.cz a opravdu ho jako dozor můžu jen doporučit! Je to odborník a zároveň je s ním dobrá řeč.

   • Veronika Gotthardt napsal:

    Dobrý den,

    děkuji moc za ochotu i za zaslání kontaktu!

    Ať se vám daří.
    Veronika Gotthardt

   • Hrubeš Stanislav napsal:

    Dobrý den,
    rád bych Vás požádal o zaslání kontaktu na TDI pana Jana Koláčného.
    Velmi Vám předem děkuji!
    Stanislav Hrubeš

    • admin napsal:

     Dobrý den, velice se omlouvám za pozdní odpověď, je to proto, že váš komentář zapadl mezi 7000 ks spamu. Už je asi pozdě, ale kontakt je kolacny.honza zavináč seznam.cz, telefon 603 826 755.

 3. Jan Procházka napsal:

  Dobrý den, nabízím činnost stavebního dozoru, spolupráci při výběrovém řízení, kontrolu stavebních rozpočtů. V Praze a okolí
  Procházka

Přidejte skřek

*

Dokažte prosím, že jste hominid. Spočtěte tento ďábelský příklad. Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.