Náš domek

Jak jsme stavěli bílou krabici v Klánovicích

Studna – proutkař a povolení

V říjnu jsme získali stavební povolení na studnu, kterou nám našel proutkař pan Čaboun. V Klánovicích by s vodou neměl být problém, spodní vody je tam až moc.

Paní architektka a její tým nám kupodivu doporučili studnu kopanou. Já bych ale raději vrtanou. Kopaná je vydatnější, ale vrtaná zase dá čistší vodu. Nákladově je to zhruba stejné.

Na náčrtku je vidět poloha nalezené vody – je to asi 3 m od západní a 2,6 m od severní hranice pozemku. (Samotný náčrtek vychází ze staré podoby domu a zahrady, která už není aktuální). Problém je v tom, že když jsme později změnili projekt a posunuli dům, dostali jsme s takto nalezenou studnou do kolize. Na původním místě studnu vrtat nemůžeme, protože by se dotýkala základů.

Studna Klánovice

Vyhledání a povolení studny stálo 10 489 Kč. Vypadá to, že to byly zmařené peníze – studnu buď nebudeme dělat vůbec, nebo vodu budeme hledat na jiném místě.

Skřeky (1)

  1. Mousik napsal:

    Chcete dělat klasickou studnu nebo vrt? Pokud budete chtít vrt, doporučuji si připlatit za širší vrt 130mm. Pokud zvolíte užší (90mm), jsou do vrtů dražší čerpadla, dělá se jich méně a je to taková česká anomálie, ve světě se s tímto rozměrem moc nesetkáte.

Přidejte skřek

*

Dokažte prosím, že jste hominid. Spočtěte tento ďábelský příklad. Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.