Náš domek

Jak jsme stavěli bílou krabici v Klánovicích

Půdorysy

Půdorysné rozměry činí 16,4 x 8,9 m, mínus malé zaoblení v jednom rohu, takže zastavěná plocha vychází na 145,5 m2. Podlahová plocha domu má být 229 m2, obestavěný prostor pak 1123 m3.

Tady je půdorys 1. nadzemního podlaží. Rozložení nábytku i barev je samozřejmě jen tak pro ilustraci.

Půdorys 1NP

A to samé ve výkresu od Agroprojektu

Půdorys 1NP

2. nadzemní podlaží

Půdorys 1NP

2. NP ve výkresu od Agroprojektu

Půdorys 2NP

Co jsme chtěli?

 • Rozumně velké dětské pokoje, tedy alespoň 20 m2 každý. To vyšlo.
 • Pracovnu, která může a nemusí být oddělená od obýváku. Normálně chci být pořád v kontaktu s rodinou, ale v případě potřeby se pracovna uzavře. Též tu může přespat návštěva. To se také splnilo.
 • Všechny záchody oddělené od koupelen. Což také klaplo.

 
Co mohlo být lepší?

 • Rádi bychom měli velkou oddělenou šatnu u ložnice rodičů, ale jednoduše se nevešla. Vyřídí to nějaká designová vestavba přes celou stěnu.
 • Nevešel se ani špajz, i když to je spíš old school záležitost, kterou nutně nepotřebujeme.
 • Zádveří by bylo dobré, ale ve všech variantách to vypadalo moc stísněně.
 • Víme, že situace na vrcholu schodů není ideální, ale co naděláme?
 • Možná jsme se mohli donutit k třetí koupelně hned u ložnice rodičů, ale byla by spojená s toaletou, což jsme nechtěli.

 
Kuchyně nám vyhovuje jako součást obýváku. Jsme na to tak zvyklí a když jsme jednou měli v Istanbulu oddělenou kuchyň, nebylo nám to příjemné. Úložných prostor snad bude ve velkých pokojích a chodbách dostatek. Na takový ten větší bordel je i výklenek v garáži a zahradní domek. Garáž v domě jsme samozřejmě sami od sebe nechtěli, ale přikazuje to pražská vyhláška.

Dohromady jsme tedy celkem spokojení, ale život hukáže.

Ke stažení
Google Sketchup zdarma
1NP ve Sketchupu (12,4 MB)
2NP ve Sketchupu (14,9 MB)
Celý dům ve Sketchupu (15,0 MB).

Skřeky (6)

 1. Michael Bernat napsal:

  Co jsem zapomnel: reste stineni, nejmene jizni a zapadni stranu, radeji vsechna okna. Stinit musite pred okny venku, nikoli uvnitr zaluziemi. Bud zaluzie venkovni, nebo rolety. S timto je spojeno reseni tepelnych mostu, ktere jste meli resit s projektantem, ale lepsi je to resit ted, nez dodelavat zaluzie, kdyz je dum hotovy.

  Pokud stineni resit nebudete, budete mit od kvetna do srpna v dome nesnesitelne horko.

  Pokud lze, pridejte jeste zadveri za vchodove dvere. Tak jak to ted mate, tak Vam jakakoli netesnost vchodovych dveri zpusobi pruvan ledoveho vzduchu po celem dome a znacne zvysi tepelne ztraty. Nemluve o tom, co se stane, az pujdete ven, kdyz je venku minus 10. I v patre o tom budou vedet….

  Komentaru bych mel asi jeste 1000, a vetsina z nich se mela resit u projektu, na coz je ted asi pozde, pokud nechcete stavbu zastavit a projekt predelat. Na to silu mit asi nebudete. Bohuzel. No nic. Skoda usili. Tak alespon drzim palce, toho neni nikdy dost.

  • admin napsal:

   Michaeli, díky. Víte, ono by se to dalo předělávat donekonečna. Ale v určitém okamžiku si člověk musí říct dost. Stejně jsem ještě nikdy v životě neviděl dům, který by se dal označit za dokonalý a kde by byly všechny mouchy vychytané – to ani nejde. S tím stíněním velkého okna na jihu máme nějaké plány, ale musíme to vyřešit, aby to vypadalo hezky, takže venkovní žaluzie a rolety ne. Ale osobně můžu říct, že si nedovedu představit, že by mi bylo v ČR horko – na to tu není dost teplo. Mně nejvíce vyhovuje klima Perského zálivu, kde je přes léto 40-50 stupňů, a i tam si vypínám klimatizaci. Horší je ten studený závan bez zádveří, s tím máte pravdu. Zimu nesnáším, ale bohužel se zádveří jednoduše nevešlo. Měli jsme i verzi s ním, ale bylo to moc stísněné. Nějak to snad půjde.

 2. PetraO napsal:

  Netřeba nic stahovat a na stránkách http://www.floorpad.com si vytvořit 2D nebo 3D nákres s vybavením. Jenoduché a zdarma.

 3. Patrik napsal:

  nevím jak nakreslit plán domu porad×*$ߤ÷׸¨˝´˙˙`˛˛°˛°˘^ˇ~

 4. Prukaz vypoctovou formou stanovuje rocni celkovou spotrebu energie, z ktere je odvozena i rocni spotreba energie na vytapeni. Jedna se o polozkovy vykaz objemu veskerych materialu, vyrobku a praci na stavbu navrzeneho rodinneho domu.

Přidejte skřek

*

Dokažte prosím, že jste hominid. Spočtěte tento ďábelský příklad. Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.