Náš domek

Jak jsme stavěli bílou krabici v Klánovicích

Dodavatelé

Po půlroce stavby už jsme tak oprsklí, že si dovolíme trošku zhodnotit firmy a dodavatele, s nimiž jsme se zatím na stavbě setkali. Je to samozřejmě trošku předčasné, ale hodnocení budeme neustále aktualizovat podle toho, jak se budou věci vyvíjet.

Generální dodavatelRadek Fojtík, Benešov
Kvalita Star Rating 5
Přístup Star Rating 5
Cena/výkon Star Rating 4

Rozhodně doporučuji. Malá nenápadná firma, které bychom klidně založili fanklub. Pan Fojtík je pedant v tom nejlepším slova smyslu. O stavbě neustále přemýšlí a snaží se každý prvek nejen perfektně provést, ale pokud možno i vylepšit. Velmi zodpovědně reguluje i subdodavatele. Poskytuje nám dostatek času a skvělou komunikaci – na telefonu jsme třeba pětkrát denně, jednou za dva týdny se sejdeme v benešovské hospodě U Kovářů a probereme věci přímo. Jakákoli přání a změny provádí bez řečí, zároveň ale dává dobré praktické rady. Má skvělého spolupracovníka pana Hlaváčka a skupinu najatých chlapů, kteří též fungují perfektně. Cenově se rozhodně nepodbízejí, ale ta kvalita tam je. Firmu Radka Fojtíka rozhodně doporučuji pro každou stavbu rodinného domu, a to s nejvyšším možným důrazem.

Zemní práce, přípojkyZista, Klánovice
Kvalita Star Rating 5
Přístup Star Rating 4
Cena/výkon Star Rating 3

Rozhodně doporučuji. Místní klánovická firma mého jmenovce pana Jaroše. Pan Fojtík si je najal na kopání základů, odvoz zeminy, realizaci přípojek. Velmi precizní práce a skvělá znalost místních poměrů, která velmi zlehčuje veškeré papírování. Někdy jim trochu trvá, než se ozvou, ale to proto, že jsou vytížení. Ceny relativně vysoké, ale člověk platí za bezstarostnost. Firmu Zista doporučuji.

Plochá střechaAS Minar, Praha
Kvalita Star Rating 4
Přístup Star Rating 0
Cena/výkon Star Rating 4

Firma je v oboru plochých střech a izolací velmi kompetentní – vylepšili projekt a přemýšleli u toho. Kvalita provedení ZATÍM vypadá dobře, posouzení ale vyžaduje delší čas. Chování konkrétních pracovníků na stavbě ale bylo skandální a vedlo ke stížnostem sousedů. Cenu nemůžu moc posoudit, bude ale spíše dobrá, pan Fojtík subdodavatele vybírá samozřejmě i s přihlédnutím k ceně a do žádného excesu by nešel. Vzhledem k trapné scéně na stavbě nemohu firmu AS Minar s klidným svědomím doporučit.

OknaInternorm AB Interier, Praha
Kvalita Star Rating 5
Přístup Star Rating 3
Cena/výkon Star Rating 3

Doporučuji, i když je to drahé. Okna vypadají fantasticky a zřejmě budou i skvěle fungovat – zde se osvědčuje Internorm jako pravý Mercedes mezi okny. Musím ale říct, že okna dodali o týden dva později, než slíbili, a že přitom jedno okno zapomněli objednat. Cena je pekelně vysoká, je to jednoznačně luxusní zboží. I přes zapomenuté okno bych Internorm doporučil lidem, kteří požadují vždy jen to nejlepší.

Elektrické rozvody, silnoproud – Petr Shibal, Benešov
Kvalita Star Rating 5
Přístup Star Rating 5
Cena/výkon Star Rating 5

Rozhodně doporučuji. Známý pana Fojtíka, který udělal veškeré rozvody silnoproudu. Melouchář, když to tak řeknu, ale skvělý. Perfektní přístup, absolutní vstřícnost, s úsměvem akceptoval všechny změny, vše udělal kvalitně. Přitom bylo toto řešení levnější než kterákoli větší firma ve výběrovém řízení. Ideální subdodavatel. Pana Shibala můžu rozhodně doporučit.

Zahradnické práce – Gazeboo, Pyšely/Čtyřkoly
Kvalita Star Rating 5
Přístup Star Rating 5
Cena/výkon Star Rating 4

Rozhodně doporučuji. Prošel jsem 3 zahradnické firmy, než jsem našel Gazeboo. A u nich jsem už zůstal. Perfektní přístup, na nic si nehrajou, všechno zvládnou. Umějí rizikové kácení stromů, ale i normální péči o trávník, vertikutaci apod. Maximální spokojenost.

TDI – technický dozor investora – Jan Koláčný
Kvalita Star Rating 5
Přístup Star Rating 5
Cena/výkon Star Rating 4

Rozhodně doporučuji. Můj druhý dozor a konečně ten správný. Pan Koláčný hodně přemýšlí, zná postupy, je přínosem. Na stavbu může jezdit cca 2x týdně, což stačí. Výborné. Na četné žádosti přidávám kontakt na TDI – pana Koláčného. Email: kolacny.honza zavináč seznam.cz. Pokud napíšete do komentářů, můžu zaslat i telefonní číslo.

Skřeky (3)

  1. Stavba napsal:

    Za sebe si dovoluji doporučit firmu Kolos Praha s.r.o. http://www.kolos.cz/nabizime/vystavba/ a pana zedníka Čermáka z Prahy 4. Odvedli výbornou práci a náramně dobře se nám teď bydlí.

  2. Hynek napsal:

    My jsme si vybrali s manželkou projekt u http://www.prozi.cz a nechali si ho od jejich projektanta upravit na míru – máme dost netypický pozemek. Spokojenost veliká!

  3. Lubo napsal:

    Poprosim kontakt na pana Shibala. Stavim podobnou krabici a zatím nemam vybraneho dodavatele elektroinstalaci. Diky a diky i za zajimave stranky o vystavbe. Uvazuji nad necim podobnym, pokud bude cas