Náš domek

Jak jsme stavěli bílou krabici v Klánovicích

Rozpočet – odhad 2 – po jednání se stavitelem

Tak a máme tu druhý, poučenější odhad rozpočtu na domek. Radek Fojtík z Benešova nám hrubou stavbu nacenil na 2 683 073 Kč a celý domek na 6 874 038 Kč s daní.

Původně jsme doufali, že tahle sranda vyjde na nějakých 6,5 miliónu. Pan Fojtík to tedy hodil o 374 038 Kč výš, a to to v reále určitě ještě naroste.

Je to málo nebo moc? Jak se to vezme. Dům má 1123 m3 obestavěného prostoru, takže cena od pana Fojtíka vychází na 6 121 Kč za kubík (včetně DPH). To se myslím ve stavebních kruzích pokládá za férovou nabídku. Zvlášť když tam přece jen dáváme spíše slušnější materiály – dřevěné podlahy, dřevohliníková okna s trojskly, terasy z tropických dřev atd. atd. Takže z tohoto hlediska si nestěžujeme.

Počítáme zároveň s tím, že nad každým rozpočtem je potřeba mít rezervu. Například budeme chtít dražší okna Internorm, se kterými rozpočet zatím nekalkuluje- to automaticky znamená o 350 000 víc. Něco navíc spolkne stavební dozor, který se bude platit extra. Takže si myslíme, že to nakonec vystoupá na 7,4 miliónu. A to bez kuchyně a samozřejmě bez nábytku.

Hrubá stavba v tomto rozpočtu vyšla na 2 683 073 Kč. V praxi to uděláme asi tak, že na klíč postavíme hrubou stavbu a dál se uvidí. Jestli budeme spokojeni a přijde nám to finančně OK, pojedeme dál s generálním dodavatelem. Jestli budeme mít pocit, že bychom dodělávky po hrubé stavbě zvládli levněji, lépe a radostněji, tak zkusíme dodavatele nějak sami koordinovat.

Celkově tedy v tomto okamžiku (březen 2012) odhadujeme, že stavba vyjde na nějakých 6,9 miliónu Kč.

Přidejte skřek

*

Dokažte prosím, že jste hominid. Spočtěte tento ďábelský příklad. Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.