Náš domek

Jak jsme stavěli bílou krabici v Klánovicích

Stavba na klíč nebo na nervy?

Kdo nás kdy viděl při fyzické práci – a takový člověk není – tomu muselo být hned jasné, že svépomocí asi stavět nebudeme. Nejenže na to nemáme čas, ale taky jsme na to moc leví.

Zvažujeme tedy dva modely stavby. Buď si to necháme udělat sakumprásk celý na klíč jednou stavební firmou, nebo postavíme na klíč jen hrubou stavbu a pak si zkusíme koordinovat dodávky subdodavatelů sami. Uvidíme, jestli se na druhou cestu budeme cítit a jestli budeme mít pocit, že to přinese podstatnou finanční úsporu.

Stavební firmu už máme předvybranou – měl by to být náš benešovský skoro-soused Radek Fojtík. Pan Fojtík je známý pedant, navíc už jsme spolu něco dělali, takže k němu máme důvěru. Navíc nám funguje i komunikace – s majitelem firmy se můžeme kdykoli (třeba v neděli večer) sejít v hospodě a probrat všechno do detailu – z toho máme fakt dobrý pocit. Samozřejmě si necháme zpracovat i nějaký referenční rozpočet, aby to finančně dávalo smysl. Je nám to ale příjemnější než se bavit s někým anonymním, kdo sídlí bůhvíkde a kdo nás bere jako zákazníka č. 137. Uvidíme, jaké zkušenosti uděláme při samotné stavbě.

Aktualizace z 11. 8. 2012
Zatím je to dobré. Pan Fojtík je opravdu extrémně pečlivý a náš stavební dozor říká, že takhle vzornou stavbu ještě za svých 28 domků neviděl. Tak snad to vydrží.

Přidejte skřek

*

Dokažte prosím, že jste hominid. Spočtěte tento ďábelský příklad. Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.