Náš domek

Jak jsme stavěli bílou krabici v Klánovicích

Pletivový plot

Na severní straně jsme museli postavit plot, který by nás oddělil od sousedovy zahrady. Šli jsme na to přes poptávkový server a docela to zafungovalo.

Plot jsme chtěli stejný jako na západní straně – tedy zeleně poplastované pletivo o výšce 160 cm s masivní betonovou podezdívkou. Celková délka nějakých 25 m.

Takhle to dopadlo.

Plot zinkový s poplastováním

Poptávku jsme zadali na server aaapoptavka.cz a opravdu to zabralo. Do 5 dnů jsme měli 12 nabídek z celé republiky v ceně od 18 do 43 tisíc Kč. Z tohoto hlediska je tedy služba aaapoptavka.cz skvělá. Žere mě jen to, že mi od té doby dost často posílají své spamy a nějak to nedokážu vypnout. Petro Kuchtičková z AAA, už toho prosím nechte!

Zajímavé bylo, že místo podezdívky všichni (!) navrhli jen tenké podhrabové desky, které jsou nejspíš levné a rychlé. Ale to se nám teda nelíbilo – ty 50mm destičky nám přišly moc vachrlaté a takové jakoby odfláklé. Vedle staršího poctivého plotu na západní straně by vypadaly, jako že mezitím zavítal do ČR hlad.

Vybrali jsme si tedy jednoho dodavatele, který měl rozumnou cenu a byl z místa (Petr Blažek, Úvaly), a toho jsme poprosili, ale kalkulaci předělal na klasickou betonovou podezdívku. Po kratší rozpravě jsme nakonec souhlasili, že místo klasického betonování přece jen uděláme podezdívku z plotových obrubníků. V dnešní době se to už prý tak dělá. Budou to ale obrubníky super tlusté a budou oplácané betonem, aby to vypadalo jednolitě. A tak se i stalo. Lidé pana Blažka odvedli práci precizně a výsledek vypadá velmi masivně. Jsme spokojení. Sakumprásk to stálo 36 466 Kč.

Podezdívka je opravdu robustní – takhle jsme si to představovali.

Plot poplastovaný

Skřeky (2)

  1. štěpánka napsal:

    poslušně hlásím (nebo také zákeřně práskám), že Vaše foto plotu (to s popiskem „Takhle to dopadlo“) se objevilo v letáku firmy M.A.T. GROUP, s.r.o. (www.matgroup.cz) To zas někdo ctí autorská práva.. (pokud jste jim ovšem vaše foto dal volně k dispozici, považujte toto vše zde uvedené za pouhý skřek do tmy)

  2. Stanislav Pop napsal:

    Dobrý den
    Docela by mě zajímalo co to bylo za konkrétní plotové obrubníky. Moc se mi taky nechce do těch prefabrikovaných podezdívek, ale na těch poslechních 44 metrech nechci zase dělat pevný základ.
    Pop

Přidejte skřek

*

Dokažte prosím, že jste hominid. Spočtěte tento ďábelský příklad. Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.