Náš domek

Jak jsme stavěli bílou krabici v Klánovicích

Barrisolový strop v koupelně

O světlech už jsem tu psal, ale neodpustím si ještě další článeček. Od našeho světelného guru pana Medřického jsme dostali dobrý tip, který použijeme v koupelně. Ten trik se jmenuje Barrisol a může třeba inspirovat i vás.

V koupelně a na toaletě v přízemí máme trubky kanalizace vedené pod stropem, což samozřejmě vypadá hnusně. Klasické řešení je schovat to do sádrokartonového podhledu. Docela mi vadilo, že to sníží strop v koupelně na 240-250 cm a že už tak malá místnost bude vypadat jako kobka. Pan Medřícký ale navrhl, ať strop místo ze SDK uděláme z barrisolové fólie.

Barrisol je speciální fólie, která se dá vytvarovat do jakéhokoli tvaru a hlavně prosvětlit. Všechno o fólii najdete na stránkách dovozce, který ji taky instaluje – barrisol.cz.

Takhle vypadá ukázková aplikace Barrisolu – myslím ten strop. Člověk má pocit, že celý strop svítí – a zároveň nemůže tak úplně odhadnout jeho výšku. Foto z barrisol.cz.

Barrisol světelný strop v koupelně

Mluvil jsem i s dobrým kolegou, který má barrisolový strop už 4 roky u sebe doma, a to na větší ploše. I po těch letech je prý naprosto spokojený, strop vypadá skvěle. Nevýhoda je, že když se světlo pokazí, musíte na sejmutí a nasazení fólie volat chlapy z firmy, ale to není tak častá věc, aby to vadilo. Pro krásu se musí i (trošku) trpět.

Taky jsem aktualizoval první článek o světlech do domu. Pan Medřický nám vypracoval kompletní světelný plán domu. Stálo to 20 000 Kč, ale vzhledem k tomu, co všechno jsem se od něj dozvěděl, jsem to už od první hodiny pokládal za dobrou investici. Navíc nám to dává 20procentní slevu na světla do celého domu, takže se cena za návrh rozhodně vrátí.

3 komentáře

 1. Obert napsal:

  Dneska jsem čirou náhodou narazil na váš blog o stavbě domu a trávím u něj už více než 2 hodiny… Baví mě.. tady u kapitoly s Barissolem jsem se zastavil, protože jsem se s ním už taky setkal a jednou bych si chtěl zrealizovat nějaký projekt, kde bude hrát veledůležitou roli. Ale proč píšu – jenom ohledně těch světel – dají se dnes už použít LED diodová světla s vyšší svítivostí, takže strop bude pořád hezky svítit, diody vydrží mnohem déle a navíc se dá pracovat i s RGB variantou LED diod (ale to už je možná slušný masochismus – nic proti gustu) ať se daří, ať už v Klánovicích, nebo v Kataru :)

  • Vláďa Řeháček napsal:

   Musím reagovat .
   Barrisol mám již několik let a jsem maximálně spokojený !!
   Letos jsem si nechal udělat Barrisol v předsíni jako velké světlo a znova maximum spokojenosti .
   Firma kde se Vám špičkově věnují !!!
   DOPORUČUJI !!!

 2. Zlatko napsal:

  Dobrý deň prajem,

  Barrisolové osvetlenie je jedným z najlepších osvetlení vnútorných priestorov avšak iba vtedy keď máte dobre zvolené sv. zdroje. Kvalita svetla je najdôležitejšia a od nej závisi aj celkový pocit z priestoru, naše zdravie a psichycký stav. Barrisol Vám už každý dokáže namontovať avšak kvalitné osvetlenie Vám navrhne iba odbornýk. LED osvetlenie si treba dobre vybrať, výrobcov je neskutočne veľa a 98% predávajucich sa v ich svetelno-technických parametroch ani nevyzná. Odporúčan prečítať si moj článok na http://beloon.sk/blog/2013/03/30/kvalita-svetla-led-diody/ pre lepšiu predstavu…