Náš domek

Jak jsme stavěli bílou krabici v Klánovicích

Koupelna – zařizovací předměty

I když hrubá stavba teprve finišuje, museli jsme už začít vybírat zařízení koupelen. Jednak to pomůže upřesnit rozpočet na zbytek stavby, jednak chce pan Fojtík vědět, kudy přesně vést odpad a vodu. Tak jsme se tedy vrhli na katalogy a něco vybrali.

Pan Fojtík by vybavení rád vzal od firmy Koupelny Ptáček, kde má slevy. Nejdřív jsme to brali jako omezení, ale pak jsme zjistili, že Ptáček je největší velkoobchodník s koupelnami v ČR a že tedy dováží skoro všechno. Tak jsme do toho šli. Ptáček nemá až tak přehledný web, takže jsme vybírali spíš na stránkách sanita.cz, kam tady vedou linky v tomto článku.

Koupelny máme malé, což je mj. daň za to, že jsou vždy oddělené od toalety. Nebudeme se tedy pouštět do nějakých bláznivých vzorů a kompozic. Barevností a uspořádáním bude všechno velmi střídmé a skromné, o slušný dojem se (doufejme) postarají spíš jen použité zařizovací předměty. Jde nám o oblé tvary, které tak nějak upomínají na kulatý roh domku.

1NP

V přízemí je koupelna 4,15 m2 a toaleta 2,36 m2, přičemž půdorys vypadá asi takhle:

Koupelna a toaleta 1NP

Koupelna 1NP

Plánujeme tu umyvadlo Laufen Il Bagno Alessi One. Protože má sloupový tvar, působí v prostoru docela subtilně. No a hlavně se nám líbí.

Laufen Il Bagno Alessi One umyvadlo

Vana by pak měla být Laufen Form, která tvar domu kopíruje opravdu perfektně.

Laufen Form vana 180x80

Od firmy Laufen a z řad Alessi / Form vezmeme i zrcadlo a toaletní mísu. Teď už se berou s funkcí Softclose, která přináší pomalé dovírání sedátka… Jo, pokrok se nedá zastavit.

2NP

V 2. nadzemním podlaží zařizujeme koupelnu 6,3 m2 a toaletu 5,42 m2 (ta je trošku větší, protože tam bude i pračka a sušička).

Umyvadlo bude Laufen Il Bagno Alessi One. Dáme tam jen jedno, protože si tak nějak nedovedeme představit situaci, že by koupelnu používali dva lidé naráz.

Laufen Il Bagno Alessi One umyvadlova misa

Umyvadlo položíme na desku od Laufenu, jak se to kdysi dělalo s lavorem.

Laufen Alessi One umyvadlová deska

Laufen dělá i všelijaký další nábytek do koupelny, ale ješta zvažujeme možnost, že bychom si veškerý nábytek včetně desky a dalších úložných prostor nechali vyrobit na míru. Dá nám to víc pružnosti, ale bojím se, že to bude vypadat hůř.

Laufen Alessi One skříňka pod umyvadlo

Do horní koupelny přijde také vana Laufen Form, ale trošku jednodušší než dolů. Roh tu není úplně vykousnutý a obliny jsou jen naznačené ve standardním obdélníkovém tvaru. Důvod je banální – nahoře se vejde jen vana o délce 170 cm.

Laufen Form vana 170 x 75

Samozřejmě i sem přijde zrcadlo Laufen Alessi One, jen trochu delší než dole.

Zrcadlo Laufen Alessi One 120 cm

Toaleta bude stejná jako dole.

Otopný žebřík

Rádi bychom místo klasických otopných žebříků použili designové radiátory of firmy Cordivari – třeba tenhle model Cordivari Movie. Uvidíme ale, jak se k tomu postaví mistr topenář. Už teď si dovedu představit sto důvodů, proč to určitě nepůjde.

Cordivari Movie

Obklady a dlažba – 1NP i 2NP

Pestré barvy v koupelně nás (kupodivu) už nějak nelákají. Nejspíš tam hodíme nějaké ty neutrální krémovo hnědé obklady, u kterých je šance, že se nám budou líbit i za 5-10 let. Třeba tyhle od Villeroy & Boch.

Villeroy & Boch One and Only Creme a Mocha vedle sebe

Villeroy & Boch One and Only Creme and Mocha

Položí se to nějak takhle (tohle samozřejmě není naše koupelna)

Koupelny inspirace

Jak dál

Ve studiu Koupelny Ptáček v Jeremenkově ulici v Podolí nám teď dělají vizualizaci. Potom určitě pár věcí upravíme a pak už hurá na rozpočet a objednávku.

Aktualizace z 25. 9. 2012

Studio Ptáček nám poslalo první vizualizaci koupelen. Tady vidíte malou koupelnu v přízemí. Nevšímejte si toho, že zařizovací předměty nejsou správně – to neva. Horší je, že se nám to ten klad barev nakonec vůbec nelíbí. Ach jo. Musíme to vymyslet nějak jinak.

Vizualizace koupelny

Skřeky (17)

 1. fandor napsal:

  Musím říct, že s firmou Koupelny Ptáček mám hodně negativní zkušenosti (dacani!) a to jak s pobočkou v Praze, tak v České Lípě. Přeji ti, aby jsi s nimi měl více štěstí …

  • admin napsal:

   Hm, to bude asi zážitek. Já je ale opravdu beru čistě jako dodavatele zboží, instalaci všeho budou provádět lidi pana Fojtíka, takže to snad bude téměř dokonalé… Ale uvidíme, dík za varování.

 2. Kuba napsal:

  Zdravim…
  pokud můžu doporučit studio a dodavatele nábytku,tak:
  http://noriele.cz/studio.html
  pokud byste hledali truhláře v místě, tak doporučuji:
  http://www.nejremeslnici.cz/remeslnik/366-augustin-vondrich

  • Petra napsal:

   Díky za tip na Noriele, dneska jsme tam byli s manželem a překvapil nás bezva příjemný přístup. Už máme na příští týden domluvenou schůzku na řešení koupelen, dám vědět:-) A příjemný k tomu je, že mají teď akci 25% slevu na vše. To mi udělalo radost. Petra

 3. Míša napsal:

  Tak to máme dost podobnou zábavu :-) Zařizovacími předměty jsem se tedy prokousala (máš vybrané i všechny baterie, WC..? :-) ) a teď se morduju s obklady… Do horní koupelny se nám líbí dlažba imitující opravdu prkennou podlahu http://www.keramikasoukup.sk/dlazba/exkluzivne-dlazby/tarima-roble-2 , ale nějak nevím co na zeď :-) Stěrku už jsme vyloučili… Myslím, že větsinu věcí taky budeme brát přes Ptáčka, ze stejného důvodu jako vy :-)
  Truhláře na nábytek bych se nebála. Když umí udělat kuchyňskou linku, která vypadá profi, proč by nezvládli skřínky do koupelny. Budeš si moct alespoň uskutečnit sen a ne mít unifikovanou koupelnu :-) Bohužel ti zatím nikoho nedoporučím, protože sami jsme je ještě neodzkoušeli. Ale výše doporučený pan Vondřich má dost dobré reference a komunikuje rychle, poptávala jsem u něj kuchyň..

 4. Martin Sedlák napsal:

  Zdravím, osobně rád každoročně prolézám obchody http://www.richardson.fr/ , určitě alespoň pro inspiraci. S realizací odpadů v VPC mám trochu problém, nemám je nikde zasekané, jen je mám přiznané a budou opláštěné SDK a pod obkladama. Myslím si že malé umyvadlo na wc, když už je tak stritně oddělené by nevadilo. Hezky Vám to roste, tak ať se daří

 5. Jakub napsal:

  My jsme prakticky všechen nábytek brali od Radka Hnízdila. Doporučím ho kdykoliv a komukoliv. Nic mu není cizí, rád experimentuje, je nesmírně pečlivý a precizní. Prostě je šikovnej. U nás je to ale jiná situace, máme málo místa… :-)

  http://www.truhlarstvirh.cz/

 6. Petra napsal:

  Hezký den,

  Jak jsem slíbila píšu jak dopadla schůzka ve studiu Noriele.Byly jsme domluvený na 16h, ale jak to tak v Praze s dopravou bývá, dorazily jsme něco před pátou.Chvilku jsme čekaly(při dobré kávě) až p. Zmrzlík něco dořeší s dalším zákazníkem. Pak se nám ještě omluvil, že se nám nemohl věnovat hned:-).Myslela jsem, že to půjde rychleji, a tak v šest hodin jsme nechtěly zdržovat, s tím, že si domluvíme další schůzku, kde dořešíme zbytek. Jak mě pan Zmrzlík překvapil, že jestli máme čas, tak můžeme všechno dokončit. No byly jsme tam do třičtvrtě na osm!!. Takže již jen doladění podle návrhů a můžeme to spustit. A velkou radost mám, jako každá ženská, že barevný řešení obkladů v naší koupelně nechal manžel na mě(velký dekory s kytkama ale nejdřív moc nechtěl, ale spolu s p. Zmrzlíkem jsme ho přesvědčily :-) ).

  Celkově jim dávám 1*.

  Petra

 7. Petra napsal:

  Ahoj,

  nedalo mi to se pochlubit kytkama z kterých jsem unešená, no ženská:-)
  http://www.porcelanite.es/71311_en/7000/ jsou to ty fialový.

  Petra

 8. Martina Hepnerová napsal:

  Parádní blog, dnes jsem chtěla jít brzy spát, ale zase mi to nějak nevyšlo:)
  Dům se mi líbí, i když ten od paní Cajthamlové by byl bomba. Ale prosím vás, nedávejte si žádné dekory do koupelen. Malý prostor to nesnese. Máte vybrané krásné designové zařizováky, nechte je vyniknout. Jděte do nějakých pěkných, velkoformátových, kalibrovaných dlaždic s tenkou 2mm spárou, ale hlavně ať jsou jednobarevné (max. 2 barvy v 1 koupelně)! To je nadčasová elegance, která nikdy neomrzí. Méně je v tomhle případě prostě více, hlavně po 10 letech, fakt:) Myslím, že interiér a exteriér domu by spolu měly souznít a zvenku taky nemáte žádná cukrlátka.

  • admin napsal:

   Dobrý den, máte úplnou pravdu, nakonec touto cestou taky jdeme. Zcela bez dekorů, jen jedna barva dlažby a jedna barva obkladů, obě docela neutrální. Jsou to obklady Marazzi Concreta 97,7 x 32,5 cm, takže opravdu velkoformátové. Na vizualizaci se dělá, ale tak jako tak je tam dáme, řešili jsme to už dost dlouho. Dokonce jsem třikrát navštívil generálního dovozce Marazzi, kde mají showroom na objednávku pro architekty (v žádném českém obchodě nemají vystavenou ani polovinu sortimentu). Takže to snad bude OK a bude to přesně podle vámi zmíněných zásad.

   • Jaroslava napsal:

    Dobrý den,

    uvádíte zde obklady Marazzi Concreta 97,7 x 32,5 cm.
    Protože jde o příspěvek z roku 2012, tak předpokládám, že máte koupelnu již zrealizovanou.
    Mohu se zeptat jak se Vám s těmito obklady pracovalo? Nebyly křehké?
    Máme je totiž také vybrané (v barvě Coke), v katalogu jsme vyčetli, že je jejich tloušťkou pouhých 6 mm, tak máme strach, aby nám při manipulaci nepraskly, nebo se jinak nerozbily.

    Můžete mi prosím sdělit Vaší zkušenost?

    Moc děkuji

    • admin napsal:

     Omlouvám se za pozdní odpověď, ale váš příspěvek bohužel zapadl do spamového filtru. Taky jsem měl strach, ale nakonec to dopadlo dobře. Praskly asi jen 2 kusy, což se pokrylo z rezervy.

 9. fewlymede napsal:

  pose links to a empire physique http://fewlymedegfr.com/ Looking in amends after eg, you hanker after to do as a substantial unmollified verse http://hoollathedocrb.com/ – hoollathedocrb Note the spelling of purchased felicity
  Thiseerrisuarkrm Here’s what it looks like and lucid up be a crowded fragments in the words

 10. Dahol napsal:

  můžu vědět, na jaký ceny jste se u firmy Ptáček dostal? Dík za tip.

Přidejte skřek

*

Dokažte prosím, že jste hominid. Spočtěte tento ďábelský příklad. Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.