Náš domek

Jak jsme stavěli bílou krabici v Klánovicích

Měsíc na stavbě

Je to právě měsíc, co jsme začali stavět. V polovině června jsme měli akorát zahradu s převahou psárky luční, teď na tom samém místě leží základová deska s převahou betonu C16/20. Nedá se zrovna říct, že bychom vlasti esteticky pomohli, ale snad se to časem spraví.

12. 6. 2012

Před stavbou

4. 7. 2012

Kari sítě

13. 7. 2012

Základová deska

Izolovaná deska za měsíc – jde to rychle nebo pomalu? Hm, nemaje zkušeností (chtěl jsem letos taky jednou použít přechodník), tak to ani nedokážu posoudit. Asi jsme mohli být o pár dní rychlejší, ale zdržely nás pracnější základy a pak státní svátky. To je, dá se říct, vyšší moc. Ale kvůli stavební firmě nebo kvůli nám, zlotřilým investorům, zatím žádné prostoje nevznikly.

Jaké jsou zatím dojmy?

To pozitivní
– Stavební firma pana Fojtíka zatím pracuje precizně a spolehlivě. I náš stavební dozor je nadšený a říká, že za těch 20-30 domků tohle ještě neviděl. Tak snad je nepřechválíme předčasně.
– Stavební dozor samotný. Pan Koláčný je skvělý, věci rozumí, bez něj by kvalita určitě byla nižší. Rozhodně doporučuji.
– Řemeslníci od subdodavatelů, hlavně tedy od firmy Zista z Klánovic – opravdoví machři.

Co je horší
– Základy byly nakonec docela peklo. Šlo se hloubš, vylilo se víc betonu, užilo se víc kari sítí – budou asi značné vícenáklady, jen ještě nevím, kolik.
– Můj slavný časosběrný film. Nápad byl asi správný, fotopast celkem funguje, ale umístění není ideální. Záběr není dost široký a hlavně – ten zatracený strom se chvěje! Moh jsem to od přírody čekat, je už taková, ale člověk si furt dělá iluze. Navíc jsem tuhle omylem změnil čas, takže to posledních deset dní snímalo hlavně v noci. Hm. Nemá to tu kvalitu, co jsem si sliboval. Zkusím ale záběr zase trošku posunout a už to dojedu. Na první měsíc se můžete kouknout tady.

Zaplatili jsme zatím 543 034 Kč. Web zaznamenal 1880 návštěv.

Tak snad to půjde dál stejně dobře nebo líp.

Skřeky (1)

  1. Olda napsal:

    Já si myslim, že na měsíc to není špatný výkon! Teď snad jen to počasí, aby nám přálo :-)

    My máme složitější konstrukci v kopci a jsme ve 14. týdnu a máme vlastně taky jen desku (dobře a pod domem 90m2 garáže a sklepa).

    S tou fotopastí stejná zkušenost, nakonec jsem to umístil na lampu pouličního osvětlení a funguje to. Jen ta kvalita snímků není ideální, ale co, prostě to bude „vintage movie“…

Přidejte skřek

*

Dokažte prosím, že jste hominid. Spočtěte tento ďábelský příklad. Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.