Náš domek

Jak jsme stavěli bílou krabici v Klánovicích

Trubky do základové desky

Česko-ukrajinská koprodukční sága Velmi pevné vztahy aneb Tajemství základové desky pokračovala včera dalším dílem.

Nejdřív chlapi připravili vjezd pro minibagr. Protože na místě vjezdu už se k základům nedostaneme, připevnili tu izolační polystyren (lepidlem a talířovými hmoždinkami) a obalili jej nopovou fólií, která jej má chránit.

Nopová fólie

Pak zavezli vnitřní prostor základů zeminou a pískem a pořádně to udusali žábou.

Základová deska

Kuňkou žlutohlavou.

Kuňka žlutohlavá pěchovací

Pak do těch správných míst přivedli trubky budoucí kanalizace. Vlevo nejblíž k nám je kuchyně.

Kanalizační trubky

Trubky jsou v kritických místech poctivě obetonované. Spád trubek byl v projektu 2%, pan Fojtík ho ale ze zkušenosti nechal zvětšit na 4%.

Kanalizační trubky

Pan Fojtík napustil kanalizaci vodou a nechal ji tam několik hodin stát, abychom se přesvědčili, že nikde nic neteče. Chlapi mohli kanalizaci zasypat až potom, co ji převzal dozor.

Zkouška kanalizace

Celá dlouhá kanalizační trubka vedoucí z domu. Opět silně vyspádovaná.

Kanalizační trubka

Pan Fojtík taky z vlastní iniciativy opravil nedomyšlenost v projektu. Určitě prý budeme chtít vodu i někde na zahradě, ne jen kohoutek z vnější fasády domu. Proto nechal podél základů vyvést hadici – vidíte ji na druhém obrázku shora, jak se kroutí kolem kulatého rohu. Hadice dosahuje až k místu, kde jednou bude nějaké to zahradní posezení či altánek.

Dnes a zítra mají dělníci položit kari sítě a vlnovce, samotná základová deska se kvůli svátkům bude betonovat až v pondělí. Kvalita má holt přednost před rychlostí.

Skřeky (5)

 1. novyk napsal:

  Martine, každý den sem dáváš parádní fotky z průběhu stavby… Ale… Kdo to fotí? Přijde mi, že tam máš fotografa na plný úvazek :-)

  • admin napsal:

   Novyku, až moc mi lichotíš! Ten hejl, co se tam fakt skoro každý den trmácí, to jsem samozřejmě já… Ale to víš, to focení je s troškou toho psaní moje jediný hobby, takže je logický, že si to trošku dokumentuju. Ale neboj se, teď budu mít skoro tejden pauzu, jsou ty svátky a taky nějaká dovolená. Užij si taky to volno!

 2. Ondra napsal:

  Ahoj, chtěl bych se zeptat jaké DN trubek jste použili? V mé PD se mi zdá vše předimenzované… nehce se mi do desky dát zybtečně širokou kanalizaci, ale zase nechci nic podcenit. Popřípadě, jestli by nebyl k dispozici plánek (výkres) Díky Ondra

  • admin napsal:

   Dobrý den, musím říct, že takhle z hlavy to nevím, ale zkusím to zjistit!

  • admin napsal:

   Dobrý den, poslal jsem vám plánky kanalizace emailem. Hlavní DN trubka v desce je DN150, přívodní větve k ní jsou DN125, je tam i krátká větvička DN100.

Přidejte skřek

*

Dokažte prosím, že jste hominid. Spočtěte tento ďábelský příklad. Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.