Náš domek

Jak jsme stavěli bílou krabici v Klánovicích

První zloděj – a betonování střechy

V tyhle dny se toho na stavbě moc neděje – o to víc se ale rozjel noční program!

V noci na čtvrtek 20. září stavbu poprvé navštívil zloděj. Sundal z lešení kovový žebřík a hákem na jeho konci se pokoušel vypáčit zámek u stavební buňky. To se mu ale nepovedlo; zedníci ráno našli zámek poničeny, ale neotevřený. I kdyby se býval do buňky dostal, nic by býval nenašel, protože chlapi všechny cennější věci odvážejí. Takže si z toho nic neděláme. Chlapi říkali, že je to ještě dobrý, že je div, že za víc než tři měsíce je to poprvé. Tahle verbež vám vleze všude.

Jsou ale i pozitivní zprávy. Chlapi zalili filigránové stropy nad 2. nadzemním podlažím betonem. Tohle je tedy první vrstvička budoucí střechy. Omluvte sníženou kvalitu obrazu, je to foceno telefonem z vratkého lešení.

Plochá střecha

Až beton ztvrdne, postaví na něm chlapi atiku. To bude vnější zvýšený okraj, který bude navenek dělat dojem ploché střechy. Atika bude sahat do výšky těchto ocelových výztuží. V „bazénu“, který atika vytvoří, bude samotná střecha svažující se pod úhlem 2 procent, tj. 2 cm na každý metr délky. Střechu bude tvořit řada vrstev, mj. i polystyren v tloušťce 22-38 cm.

Plochá střecha betonování

Výhled z lešení do korun okolních javorů a smrku.

Plochá střecha výhled na stromy

Jinak se teď věnujeme hlavně výběru oken, podlah, dveří, koupelnám, kuchyním apod. Okna už se pomalu musí objednat – výroba bude trvat 6-8 týdnů, takže už teď mluvíme o instalaci v prosinci – no a ty další věci bychom měli znát kvůli rozvodům a přesnému rozpočtu.

Skřeky (5)

 1. novyk napsal:

  Martine, jaka okna mas v planu? Radoby moderni troj skla, za kteryma je dle meho pocitu uz dost tma… anebo klasicka dvojskla?

  Sice se dneska vsude pomoci reklamy cpou „pasivni“ trojskla, ale kdyz jsem si udelal jednoduchy propocet (3+1), tak kdyz by cely mesic bylo -15C, doma +20C, tak by uspora za tenhle akrticky mesic delala cca 200Kc. Cili navratnost vyssi investice do trojskla je asi tak za 100 let, a navic bych mel doma i dost tmu (coz mi nakonec potvrdil i obchodnik z firmy zabyvajici se okny)…

 2. Olda napsal:

  re: Novyk

  Já bych asi dělal rozdíl mezí tím, jaké plochy a jak orientované chce člověk instalovat. Asi je rozdíl, když se bavíme o normálním domku, kde je par m2 oken, většinou malých apod. Z toho co jsem viděl z obrázku má Martin dole velkou prosklenou plochu, i samotné pokoje mají dost výrazné prosklení. Ta celková ztráta domu bude dána hlavně těmito otvory.

  Pokud si člověk pohlídá cenu skla a rozumně to nadimenzuje dle světových stran nebo dle funkčního využití, myslím, že trojsklo je vzhledem k rostoucím cenám energie, dobrý důvod, mít do budoucna o starost míň a neřešit pak skoro minimální či velmi nákladnou možnost toto rozhodnutí změnit.

  Napadá mě ještě test, který jsem si zkoušel na tomto ročníku ForArch, kde měli několik druhů zasklení za kterým byl vpuštěn studený vzduch / mráz a člověk mohl pouhým dotykem cítít, ten výrazný rozdíl.

 3. admin napsal:

  Novyku, ta tma za trojskly mě zaujala. Upřímně mě tenhle faktor zatím nenapadl. Přišlo mi to stejně průsvitné jako dvojskla. Je fakt, že náš vysněný výrobce Internorm nic jiného než trojky a čtyřky nedělá, takže to vidíme na trojky. Schválně se ještě podívám, jestli tam tu ztrátu světelnosti dokážu zaznamenat. O oknech tu napíšu extra, je to téma jako hrom…

 4. novyk napsal:

  Tak je fakt, že já v obývacím pokoji trojskla prakticky už mám – zasklená lodžie + dvojsklo.

  V zimě bylo venku -18, na lodžii to ráno bylo na 0 a v poledne se to díky sluníčku dostalo na + 25. Takže čím více skel, tím menší tepelné ztráty, ale bohužel i menší solární zisky…

 5. Martin napsal:

  To je zajimavy arument proti trojsklum, musite si uvedomit ze vetsina roku je naopak teplo a solarni zisk v pokojich je nezadouci. Skla se pokovuji aby meli lepsi odraz slunecnich paprsku a lepe izolovali. Mensi prostup svetla okny je mozne kompenzovat zvetsenim okna o par cm. Neni to zadny padny agrument proti trojsklum. Vyhody prevazuji :-)

Přidejte skřek

*

Dokažte prosím, že jste hominid. Spočtěte tento ďábelský příklad. Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.