Náš domek

Jak jsme stavěli bílou krabici v Klánovicích

Hrubá stavba – pár fotek z dokončování

Bude to pět měsíců, co jsme kopli do země – a dá se říct, že hrubá stavba je těsně před dokončením. Podívejte se sami.

Takhle teď vypadá domek zvenku. Zabednili jsme všechna okna v přízemí, aby to zloději měli trošku těžší. To znamená, že si uvnitř zedníci musí svítit. Nahoře ještě chybí zábradlí, které hodně dotvoří tvar domu. To tam ale přijde až příští rok, až po oknech.

hrubá stavba zabednění oken

Dodatečně jsme na radu pana Fojtíka zateplili i otvor na garážová vrata. Přišlo tam 5 cm polystyrenu. Sice se tím trošku zúží vjezd do garáže, ale stejně je to dobrý nápad, protože garážová vrata sama nikdy neizolují zvlášť dobře. Vjezd do garáže by nyní měl být široký 3,15 m, což je na jedno auto OK.

Zateplení garáže

Klánovická firma ZISTA vykopala kanalizační šachtu a osadila ji vším potřebným. Jen čerpadlo se bude dávat těsně před dokončením, aby ho neukradli.

Kanalizace

Malá procházka vnitřkem. Takhle vypadá vrchol betonového schodiště. Vlevo už se formuje můj výmysl – zakulacený roh zábradlí, který kopíruje vnější tvar domu. Zatím je to z betonu, samozřejmě se to ještě pěkně začistí. Líbí se mi to.

Betonové schody

Další pohled na schody a zábradlí.

Betonové schody a zábradlí

To samé ještě zleva.

Betonové schody a zábradlí

Celá horní chodba viděná ze dveří koupelny.

Chodba v patře

Návštěva v jednotlivých dveřích. Tohle je první dětský pokoj – asi pro dcerku.

Dětský pokoj

A tady bude asi synáček. Má to trošku tmavší, ale líp se tu zašije. Velikostně je to prakticky stejný.

Dětský pokoj

No a konečně naše ložnice.

Ložnice

Balkón v 2. nadzemním podlaží. Nejdřív chlapi natřeli podlahu asfaltovou penetrací, pak tam přivařili pásy parozábrany. Podlaha balkónu je jemně vyspádovaná, aby voda stékala od domu.

Izolace na balkón

Zedníci už taky vybetonovali základy pro terasu. Ta bude z tropického dřeva ipe, které bude položeno těsně nad úroveň terénu.

Základy pro terasu

Základy terasy focené shora z balkónu. Zatím to vypadá hodně neutěšeně, ale příští léto už to snad bude o hodně příjemnější. Rozměry terasy jsou 7 * 3,5 m. Původně jsme uvažovali o užší terase, jen 7 * 2,5 m, protože jsme nechtěli ukrajovat z našeho malého pozemku. Ale pan Fojtík nás přesvědčil, že 2,5m terasa by nebyla dost pohodlná a že by se na ní pořádně nedalo jíst u stol. Uznali jsme to a přidali aspoň ten metřík.

Betonování terasy

Skřeky (3)

 1. Tomas Meinlschmidt napsal:

  Dobry den,

  koukam na ty zaklady pro terasu. Uvazoval jste o prostupu pro drenazni rouru? predpokladam, ze terasa bude ze dreva, tudiz ‚prostupna‘ pro vodu. Ja jsem mel zaklady nakreslene take, nicmene jsem to neudelal, pripadne terasu dam pouze na patky. Prislo mi to levnejsi a ‚bezpecnejsi‘ prave kvuli vode.

  • admin napsal:

   Hm, zajímavý postřeh. Probral jsem to dneska s naším stavitelem. Říkal mi, že dřevěné lamely ipe budou na roštu a pod ním bude betonová plocha, která bude vyspádovaná. Voda opravdu prostoupí tím dřevem, dostaneme se na beton a snad steče. Já samozřejmě nevím, jestli a jak to bude fungovat, ale zatím v tom jedeme podle projektu. Uvidíme, jaké budou zkušenosti.

 2. Mira B. napsal:

  Opravdu krasny blog a velmi inspirujici stavba

Přidejte skřek

*

Dokažte prosím, že jste hominid. Spočtěte tento ďábelský příklad. Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.