Náš domek

Jak jsme stavěli bílou krabici v Klánovicích

Pozemek

Stavební pozemek v P9 – Klánovicích jsme koupili už v roce 2006. Má jen 717 metrů čtverečních, což je asi o hektar míň, než bychom chtěli, ale c’est la vie.

Pohled na náš pozemek na jaře. Je na rohu ulic Ke Znaku a V Koutku.

Pozemek Klánovice

Víme moc dobře, že pořádná parcela by tomu dala úplně jiný grády. Náš nagytata zrovna postavil dům na pozemku o 6 000 metrech, takže sami vidíme, jaké se pak dají dělat věci. Ale to holt až příště. V roce 2006 jsme byli rádi i za těch sedm arů. Ostatně ten náš mrňous stál před pěti lety 3,5 miliónu a dneska by to bylo ještě o nějakou tu korunu horší.

Pozemek na podzim. Vedle zahradního domku už stojí stavební buňka pana Fojtíka.

Klánovice pozemek na podzim

Pozemek je v Klánovicích, o kterých víc píšu tady. Je to díra, ale docela milá a nám se tam líbí. Hlavně ty stromy, že ano.

Pozemek je skoro dokonalá rovinka, což samozřejmě není moc zajímavé pro architekty, ale stavbu to zjednodušuje. Jedná se o oddělený kus zahrady jednoho starousedlíka, který tak zároveň bude naším (velmi fajn) sousedem. Takové rozdělení velkého pozemku je ostatně jedna z mála cest, jak se do Klánovic můžete dostat, zvlášť do jejich centrální části. Čtvrť je jinak uzavřená lesem a rozrůstat se nemůže. Městská část nevidí takové dělení pozemků ráda, protože jde proti tradičnímu charakteru obce. My jsme jedním z mála případů, které nějak pronikly filtrem. Za to jsme samozřejmě vděční a slibujeme, že se budeme snažit, aby zrovna ta naše kůlna genia loci nijak nepoškodila. To ostatně můžete sami posoudit na projektu.

Pohled na náš pozemek v Google Streetview

Mapka


Zvětšit mapu

V roce 2008 jsme pozemek napojili na vodovod a kanalizaci, v roce 2009 jsme přivedli plyn. V roce 2011 jsme postavili chybějící plot na severní straně. V červnu 2012 jsme pak začali se stavbou.

Skřeky (1)

  1. tomas napsal:

    …tak ta zahradecka na rohu je celkem fajn, jen skoda, ze po revoluci ohromny pozemek byvalych lazni nekdo rozparceloval na male pozemky. Budte rad, ze nemate pozemek kousek vedle, tam je totiz zasypany bazen a dost nestabilni podlozi. Cetl jsem jeste cast o studni…jeste aby jste nemeli vodu, kousek od Vas jsou dve studne (drive pro bazen lazni), ktere nedavno jeste zasobovali bytovky v Klanovicich pitnou vodou a to vcetne hydrantu v obci…
    A na zaver si neodpustim poznamku… na pozemku byvalych lazni nemuze byt zadny starousedlik :-) …tak at se Vam dari a jste v Klanovicich, ktere se posledni dobou bohuzel vyrazne meni a ztraceji svuj raz, dari!

Přidejte skřek

*

Dokažte prosím, že jste hominid. Spočtěte tento ďábelský příklad. Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.