Náš domek

Jak jsme stavěli bílou krabici v Klánovicích

Zdění 2. nadzemního podlaží

V úterý 28. srpna konečně nadešel ten slavný den, kdy se začalo zdít druhé podlaží.

Vápenopískové cihly přivezla firma DEKTrade z Benešova. I s dopravou to prý pořád vyšlo levněji než od firem z Prahy. Auto mělo hydraulickou ruku, takže palety složilo rovnou na strop nad 1NP. Tady ruka tahá nahoru manipulační vozík.

Hydraulická ruka skládá věci na strop

Přijíždí paleta s lepidlem…

VPC lepidlo

A chlapi táhnou…

Paleta

Ze stromu to všechno fotí naše fotopast Acorn 6210 MM. Až budu jednou mít víc času, zase přichystám nějaké to časosběrné video.

Fotopast Acorn

Nejdřív chlapi musí opravit menší problém, ke kterému došlo při betonování stropu. Dřevěné šalování místy nedoléhalo perfektně a beton trošku stekl na boční stěny. Zedníci ho tady odstraňují sbíječkou.

Stropní beton - oprava

Pan Koubek – opravdu Pan Zedník – pokládá první bloky do rohů.

Zakládání první řady

Zakládá se první řada. Pan Fojtík si VPC jako materiál chválí – pracuje se s tím prý dobře. Na rozdíl od toho, co mi popisovala kolegyně, dorazily VPC bloky z výroby v dobrém stavu a bez nějakých větších šrámů.

VPC

Takhle to pak vypadalo večer – první řada je vyzděna.

VPC první řada vyzděna

Mimochodem – tak nějak souběžně chlapi obložili základy extrudovaným polystyrenem (tloušťka 16 cm). XPS je přikryt ochrannou nopovou fólií.

Izolace základů

XPS drží takovéhle dlouhé kotvy.

Kotvy XPS

Firma odhaduje, že cca za 2 týdny by mohlo začít pokládání stropu nad 2NP, tedy vlastně střechy. Za měsíc a půl by pak hrubá stavba měla být hotová.

Skřeky (3)

 1. Míša napsal:

  Martine, tak jsme zjistili, ze zatimco si zednici VPC chvali, elektrikari a vodaci nadavaji jako spacci a skupuji kotouce na vyrezavani drazek pro kabely a trubky ve velkem :-)))

  • admin napsal:

   No jo, máš úplnou pravdu, to mi už taky předem říkali. Na to zasekávání to bude strašný. A nezlob se, že jsem tě bez dovolení zmínil jako kolegyni v článku, ale to proto, že jsem to těm našim zedníkům kladl na srdce, aby si hlídali kvalitu dodávky, a že i oni už se tebou včera zaklínali… :-)

   • Míša napsal:

    Cokoliv pomuze, tim se ohanej :-) Oni to tam nakonec zasekaji, akorat se priprav na spoustu reci (plus az tam prijedes, tak je nepoznas, protoze budou pokryti silnou vrstvou bílého prachu) :-) Ted nam pridelavali alarm a pan povida „Proc to nemate z Ytongu?“ … proc asi! :-)
    Tak at jim to rychle zdí!

Přidejte skřek

*

Dokažte prosím, že jste hominid. Spočtěte tento ďábelský příklad. Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.