Náš domek

Jak jsme stavěli bílou krabici v Klánovicích

Filigránové stropy nad 2NP

Tak už můžou přijít monzuny – domek už je shora uzavřený, chlapi položili stropy i nad druhé podlaží. Už ta naše kůlna začíná vypadat k světu.

Pozorný čtenář ví, že máme stropy dělané z filigránů. Takhle vypadá filigránová stropní deska, když ji přivezou z výroby. Samotná deska má tloušťku 6 cm a koukají z ní výztuže pro další betonování.

Filigránové stropy

Chlapi usazují desku jeřábem. Tohle je zrovna deska s kulatým rohem, která bude zastřešovat balkón. Filigrány se ukládají na vzpěry. Až se to celé prolije betonem a zmonolitní, budou se moci vzpěry odstranit.

Filigránová stropní deska na jeřábu

A takhle teď domek vypadá. Plochá střecha tímhle ale samozřejmě není hotová – nahoru přijde ještě skoro 70centimetrový poklop z betonu a různých izolací. A taky chybí zděné zábradlí u balkónu, které domku dá finální tvar.

Domek se stropy

Pro srovnání – tohle by měl být finální stav. Zdá se, že alespoň hrubý tvar zedníci trefili…

Vizualizace domu

Takhle to nyní vypadá v 2NP. Tady máma vyhlíží z ložnice rodičů. Okno působí větší, než jsme čekali, a to je dobře. Je to takové stromové kino. Zvlášt když víte, že na ten smrk často přílítá ťukat datel. Na to, že jsme de facto pořád v hlavním městě, je tu pěkný výhled.

Ložnice

Hlava schodiště. Vpravo zmíněná ložnice, vlevo chodba s dvěma dětskými pokoji. Tady to má barevnost jako v Mordoru, ale to proto, že sem před položením stropů samozřejmě trochu napršelo.

Hlava schodiště

První dětský pokoj. Slíbil jsem dcerce, že jako starší si bude moct vybrat, který pokoj chce. Včera se přiklonila k tomuhle.

Dětský pokoj

Druhý dětský pokoj. I když se to nezdá, je zhruba stejně veliký jako ten první. Jen má trošku složitější tvar (kvůli malému výklenku) a o jedno okno méně, takže je tmavší. Zase bude víc izolovaný proti jakýmkoli hlukům z ulice. Ten bude asi synáčka. I když počítám, že se o to ještě několikrát poperou.

Dětský pokoj

Obývák dole v 1NP. Tady se snad občas budeme vyskytovat všichni. Až bude zahrada hotová (což nebude nikdy), tak to okno bude působit hezky.

Obývák

Mezitím před naší brankou. Městská část Klánovice zarputile buduje zámkovou dlažbu a chodníky. Bude to fajn.

Zámková dlažba

Takhle navenek to vypadá jako idylka, ale zrovna teď je kolem domku tolik zařizování a rozhodování, že nevíme, kam skočit dřív. To máte koupelny, podlahy, schody, dveře… Ale o tom sem zkusím napsat samostatný článeček.

Přidejte skřek

*

Dokažte prosím, že jste hominid. Spočtěte tento ďábelský příklad. Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.