Náš domek

Jak jsme stavěli bílou krabici v Klánovicích

Malá jarní inventura

Po delší době jsem tu s novým článečkem! Omlouvám se, že to není častěji, ale nestíháme všechno tak rychle, jak bychom měli. Web ale povedu dál a stavbu budu i nadále sledovat krok za krokem. To slibuji jako jiskra jasná.

Takže jak? Domek teď na konci března vypadá takhle. Zvenčí je vlastně hotovo, chybí jen pergola nad terasou. Ale ta má ještě čas.

Novostavba Klánovice VPC

Jak vidíte, okolo domku už nesměle vykukuje jakási skromná imitace trávníku. Jsou tam mapy a hodně olysalá místa, ale to snad spravíme dosíváním a další péčí.

Stavba Klánovice jižní fasáda

Živý plot z habrů jsme celkem radikálně seřezali na 100 cm výšky. Je tedy zhruba stejně vysoký jako před rokem a půl, když jsme jej sázeli. Ale rozhodně to nebyl ztracený čas. Habry už dost zesílily a zhoustly. Jakmile se olistí, budou vypadat super.

Živý plot habr

Pro srovnání – takhle vypadalo stejné místo vloni v říjnu. Jak vidno, leckde jsme ubrali dobrých 40-50 cm.

Habrový živý plot

V interiéru už zbývá jen dodělat dřevo – tedy položit podlahu, obklad schodů a nainstalovat dveře.

Co se podlahy týče, nakonec jsme se rozhodli pro kávový bambus, který dělá dánský Moland, ale do ČR jej vozí firma Decospan.

Podlaha bambus coffee Praha Klánovice

Ano, je to přesně ta podlaha, která dostala MÍŇ hlasů v našem zářijovém referendu. Má to ale své důvody. Jednak jsme si řekli, že tvrdý bambus víc než měkký ořech ladí s filozofií tohoto robustního, těžkého domu. Exotický bambus taky líp vyhovuje původní představě, aby z domu byla cítit vůně moře a dálek. Terasa je ostatně také z tropického dřeva – ipe. S bambusem máme navíc dobré zkušenosti s předchozího bydlení – je velmi odolný vůči škrábancům a střídání vlhkosti a sucha zvládá na výbornou. No a v neposlední řadě je bambus o dost levnější než ořech. I tak si podlaháři za 154 m2 podlahy řekli o nějakých 327 tisíc Kč s daní (cena včetně celoplošného letení).

Kuchyň od Hanáka už je hotová, čeká ale ve skladu na položení podlahy. Už aby to bylo!

Skřeky (4)

 1. Koumák Koumáksson napsal:

  Ahoj! Díky za další pokračování, už jsem myslel, že nepřijde. Mám dotaz, koukám, že 2 trubky z odvonění balkonu ústí nad terasu a k tomu minimálně jedna z nich ústí nad skleněnými dveřmi na terasu. Nebude to problém – zahnívání, fleky, zastříkávání dveří na terasu? Ale ono asi té vody na balkoně nebude tolik…

  • admin napsal:

   Dobrý den, víme o tom a chápeme to jako konstrukční problém. Nicméně řešili jsme to s projektantem už ve stádiu návrhu a nikdo z nás nepřišel na lepší řešení. Logicky by se nabízelo, aby voda byla svedena do nějakého kanálku na hraně balkónu a vyvedena na nějakém nenápadném místě. ALE – vzhledem k délce balkónu by spádování tohoto kanálku neúměrně zvýšilo tloušťku podlahy, jestli mi rozumíte. Proto jsme nakonec souhlasili se třemi pravidelně rozmístěnými svody. Taky jsem se bál toho, jak to poteče na terasu. Nicméně v praxi je balkón tak krytý střechou, že se tam dostává naprosto minimální množství vody – v praxi jsem ještě jednou neviděl skrz ty trubky jít ani kapku.

 2. Václav Emalc napsal:

  Vypadá to nyní velice dobře. Plánuješ tuto nemovitost prodat jakmile se dokončí nebo se budeš z Kataru vracet?

  • admin napsal:

   No, abych řekl pravdu, to s tím prodejem nás už taky napadlo. Ale na rovinu říkám, že by se to teď asi neprodalo za ty peníze, co jsme do toho dali. Navíc je to přece jen dobrá základna na prázdninové cesty domů a tak. Takže asi ještě trošku počkáme, ale pak to přece jen spíš prodáme.

Přidejte skřek

*

Dokažte prosím, že jste hominid. Spočtěte tento ďábelský příklad. Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.