Náš domek

Jak jsme stavěli bílou krabici v Klánovicích

Hliníková pergola Corradi Flux

Už před časem jsem tu řešil, čím zastínit naši terásku. Zpočátku jsme měli různé šílené nápady – zvažovali jsme třeba námořní plachty nebo parádní slunečníky. Nakonec jsme se ale uklidnili a vsadili jsme na jistotu, tedy na pergolu. Konkrétně to vyhrála hliníková pergola Corradi Flux.

Pergolu jsme objednali u pražské firmy Sun Professionals. Věděli jsme o nich už několik let a měli jsme pocit, že jsou to profíci. A to se nám taky potvrdilo. Jednalo se s nimi dobře a kulantně vyřešili i malý problémek, ke kterému došlo.

Zálohu jsme platili 9. května, kdy byla pergola také zadána do výroby. Do ČR přišla přesně o dva měsíce později, k montáži pak došlo v polovině července. Ale s tím jsme počítali a nijak nám to nevadilo.

Hliníkovou pergolu jsme vybrali proto, že nám přišla opticky lehčí než klasická dřevěná. Potřebuje také (prý) méně udržby než dřevo. Jako barvu jsme zvolili čistou bílou RAL 9010.

Takhle to vypadalo při montáži. Pergola je ušitá na míru terase a hlavně oknu z obýváku. Je tedy široká 3,3 metru a dlouhá 7,1 m. Při délce nad 7 m už potřebuje 3 opěrné pilíře (na tomto snímku vidíte zatím jen dva.)

pergola Corradi Flux

A tady už je celá kostra se třemi sloupky. Borci dokázali sloupky zasadit do již existující dřevěné krytiny terasy. Montáž mimochodem trvala dva dny.

Pergola Corradi Flux white bílá

A je hotovo. Model Flux jsme vybrali proto, že má zaoblenou střechu. Myslíme, že k domu docela jde.

Pergotenda Corradi Flux white

Plachta na pergole je samozřejmě roztahovací – motůrek funguje na dálkové ovládání. Vývod elektřiny nad okno jsme měli připravený už od stavby.

Pergola Corradi Flux bílá

Pohled z dálky.

Pergotena Corradi Flux white

A z druhé strany. Asi to úplně nevidíte, ale na kraji střechy je i okap. Vodu odvádí dolů vnitřkem krajních sloupků. Mají to ti Italové docela pěkně vymyšlené.

Corradi Flux

Má to i automatické stahování při silném větru. Nevím ovšem vůbec, jestli to funguje. Možná je to jen takové placebo pro lepší pocit.

Hliníková pergola Corradi Flux vítr

A tady je zmíněný problém. Kolejnička, po které jezdí střecha, byla na jednom místě promáčklá. Prý se to stalo při dopravě. Firma bez reptání díl vyměnila, což zabralo dalších asi 14 dní.

Pergola Corradi Flux problém

S pergou jsme spokojení. Svůj účel plní a zejména babička teď na terase sedává mnohem raději.

Vždycky jsem tu poctivě vypisoval ceny, tak to udělám i tentokrát. Pergola mi přišla dost drahá – stála zhruba 345 tisíc Kč. Samozřejmě, když si vyberete dřevěnou, pořídite ji za zlomek ceny a taky bude fajn. Pergoly jsou dobré.

Skřeky (6)

 1. Petr napsal:

  Corradi je také jeden z mých favoritů, konkrétně proto, že u šířky 5m, kterou mám já , umí udělat pergolu jen se 2 krajními stojnami, ostatní už většinou musí přidat tu třetí. Ale cena je dost šílená. Schválně jsem koukal, na kolik by vyšlo poskládat si to separátně: nechat si postavit hliníkovou pergolu bez střechy ( cca 50 tis.) + dokoupit stahovací baldachýn ( cca 20-30 tis. ) + něco za motor ( 20 tis ). Akorát , že to nikdo nejspíš neumí složit dohromady … Ach jo !

 2. Pavel Vacik napsal:

  Parádní dům, venkovní figura domu vypadá velice ladně a elegantně!
  pro všechny, co uvažují nad stavbou svépomocí doporučuji knihy od tohoto vydavatele: Venkovský dům

 3. Bevedo napsal:

  Chci se zeptat na ten senzor na vítr. Je možnost ho nastavit při jak silném větru se má stahovat nebo je zadáno napevno od výrobce?
  Jinak, fungoval vždy když byl silnější vitr? Dík za info.

  • admin napsal:

   Dobrý den, je to myslím napevno daná rychlost, která by už pergole nedělala dobře… Nastavit se to asi nedá, ale funguje to dobře. Jsme spokojení.

 4. Kuba napsal:

  Zdravím,, asi už si tohoto příspěvku nikdo nevšimne, ale zkusím to. Existuje nějaký web kontakt na arch. Davida, autora studie?

  Mockrát díky. Kuba
  Reagovat

 5. Tomáš napsal:

  Zdravím, také uvažujeme nad pergolou,ale bohužel máme část pozemku,kde by mohla být lehce v prozatím špatně přístupném terénu. Je možnost nějak usadit i tuto pergolu s pomocí manipulační/zdvihací techniky? Už jsem se informoval, že některé tyto stroje jdou pronajmout na x dní nebo x hodin (byla mi doporučena firma https://uplifter.cz) – ale zatím s tím nemám moc zkušenosti, tak bych nerad objednal něco, pro něco co by nešlo ani zrealizovat.. i když je pravda, že pergolu na náš pozemek určitě potřebujeme