Náš domek

Jak jsme stavěli bílou krabici v Klánovicích

Koupelny – sanita a nábytek

Koupelnová anabáze pokračuje! Dorazilo topení a podařilo se nám nainstalovat i umyvadla – teda skoro.

Malá koupelna v přízemí už je prakticky hotová. Obklady obkládají, voda teče, v umyvadle už se dá mýt (i když zatím jen studenou). Chybí jen zrcadlo, které nechám vyrobit podle vlastního přiblblého návrhu.

Koupelna Marazzi umyvadlo Laufen Alessi One

Stále ta samá koupelna pro hosty v přízemí. Topení Cordivari Jungle se mi naživo moc líbí, ale jako fakt. Na fotce to nějak nemůžu zachytit, ale tahle malá koupelnička je překvapivě fajn. Je to pro mě snad nejoblíbenější kout z celého domku. Cítíte tu klid a zároveň máte chuť si hrát. Pocit klidu vytvářejí ty uměřené barvy a o hravost se starají všechny ty obliny. Zrcadla to snad ještě podpoří. S tímhle jsem docela spokojenej.

Topení Corradi Jungle

Horní koupelna se mi líbí trochu míň, ale nějak to s ní vydržím – holt budu chodit dolů. :-) Horší je, že tady firma Ptáček omylem dovezla nesprávnou skříňku pod umyvadlo. To jsme proto ještě nemohli nainstalovat. Dovézt tu pravou skříňku bude trvat nejméně dva měsíce…

Koupelna Marazzi nábytek Laufen Alessi One

Tady je ta nešťastná skříňka, uskladněná zatím v Maniho pokoji. Je sice ze série Alessi One, stejně jako všechna umyvadla, ale má moc velký výřez a umyvadlo s ní nelícuje. Je to dost nepříjemná situace hlavně pro pána z firmy Ptáček, u kterého jsme to objednávali. Bojím se, že ho jeho zaměstnavatel nutí k nějaké spoluúčasti nebo k uhrazení celé škody. Bylo by pro něj mnohem výhodnější, kdybychom si nechali tuto nesprávnou skříňku a objednali spíše jiné umyvadlo, které k ní jde. Umyvadlo totiž stojí jen asi 25 tisíc, zatímco skříňka cca 52. Je mi to hrozně hloupé, ale nechce se mi to takhle udělat. Chtěl bych zůstat u původní varianty, protože se mi prostě líbí víc. Už jsem na této stavbě platil dost za všelijaké chyby a někdy taky musím říct dost. Ale cítím se kvůli tomu blbě, to jo.

Koupelnový nábytek Laufen Alessi One

Horní toaleta. Nahoře je v obou místnostech topný žebřík Cordivari Movie. To já mám rád, když se věcí točí kolem filmu a focení. Navíc je to praktické na ručníky.

Toaleta topení Cordivari Movie

Celkově jsem s koupelnami spokojen, i když té pokažené objednávce se docela divím. Něco podobného se nám už stalo s okenáři, kteří úplně zapomněli jedno (docela velké) okno zadat do výroby, takže jsme tam 3 měsíce měli sololit. Nevím nevím, jestli by tohle prošlo v jiném oboru. Jen si představte, že si v autosalónu objednáte třeba mondeo a oni vám u něj zapomenou instalovat výbavu za 50 tisíc. Myslím, že tam se to tak často nestává, a pokud ano, tak se vám to auto ani nepokusí předat. Ale ve stavebnictví to zkusí každý a ještě vás bohorovně poplácají po ramenou a řeknou „šéfe, to máte ještě dobrý, to nic není, co kdyby vám třeba spadla traverza na hlavu?“ No ale dobrý, mýlit se je lidské, nic si z toho nedělám. Člověk se jen musí připravit na to, že dotáhnout věci do zdárného konci někdy na stavbě trvá o pár měsíců déle, než počítáte.

Skřeky (4)

 1. Lucka napsal:

  Moc hezké koupelny a obklady.
  Až dům dokončíte, mohl byste pro čtenáře tohoto webu uspořádat den otevřených dveří, bylo by zajímavé si všechno prohlédnout naživo.
  Zdravím.

 2. Vendula napsal:

  Díky za inspiraci s obklady. Nakonec jsem taky vybrala sistemN.

 3. Jiří Vích napsal:

  Nápad s dnem otevřených dveří je milionový! Projekt sleduji už od začátku a hodně mě baví. Rád bych se na dům přijel podívat naživo. Zvažte to :)

 4. Astrid napsal:

  Mate fakt krasnu vilku (ano „vilku“!), ako aj vyborne prepracovany web. Ako tu uz bolo niekde spominane, tiez obdivujem Vasu uprimnost v zdelovani vsetkych podrobnosti o stavbe.
  Ohladom tych okien ste myslim este dopadli celkom dobre – my staviame dom na kluc, dali sme si dost prace s vypilovanim projektu okien, t.j. velkost, otvaranie atd. No a okna dorazili, namontovali ich a my sme sa prisli na ne pozriet a kukame ze su vsetky zrkadlovo otocene. Niekto poplietol pohlad z interieru a pohlad z exterieru. Na nove sme cakali asi stvrt roka… :(

Přidejte skřek

*

Dokažte prosím, že jste hominid. Spočtěte tento ďábelský příklad. Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.