Náš domek

Jak jsme stavěli bílou krabici v Klánovicích

Spínače, radiátory a tak

Jen pár fotek, abyste viděli, jak vypadají nově instalované drobnosti.

Všude jsou už nainstalované spínače a zásuvky Legrand Céliane. Rámečky jsou hliníkové – na téhle tmavé fotce možná nevypadají až tak dobře, ale v reále by vás příjemně překvapily. Dobře se na ně sahá. Tahle konkrétní čtyřka jsou 4 stmívače světel v obýváku, ten vpravo je navíc se senzorem na dálkové ovládání, proto ten divný vzhled. Ve stejném designu jsou i zásuvky a všechno. Akorát televizní a datové zásuvky jsou ještě na cestě.

Spínače Legrand Céliane

Všechna topná tělesa v domě (mimo koupelen a toalet) jsou tyhle české výrobky Koratherm Horizontal. Máme tuhle firmu rádi a věříme jí, navíc dělají i tuhle trošku designovější řadu, tak jsme ji rádi vzali.

Radiátor Koratherm Horizontal

Světýlka na schodišti už fungují. Vypadají slušně a rozhodně jsem rád, že jsme dodrželi rytmus a dali nad každý schod extra světýlko. Trošku mi vadí, že jsme je nejspíš dali příliš nízko – na každý schod ještě přijde 4 cm tlustá ořechová nášlapnice. Ale OK, i když jsem docela perfekcionista, už jsem pochopil, že ke každému domu patří i nějaké chyby. Tohle je jedna z asi 7 věcí, o kterých už teď vím, že bych je změnil, ale nezměním.

Osvětlení schodiště LED

Hvězdné nebe z bodovek na horní chodbě. Možná si vzpomínáte, že jsem chtěl udělat z LED světýlek několik souhvězdí – podrobně jsem o tom psal v dubnu. Dámy a pánové, toto je hotový Malý medvěd – Ursa minor. Možná bychom mohli mezi hvězdami naznačit spojovací čáry a jednotlivé hvězdy popsat – Polárka, Kochab atd. Ale to už by asi bylo až moc doslovné. Uvidíme.

Hvězdné nebe z LED světel

Celkový pohled na chodbu s rozsvícenými souhvězdími.

Hvězdné nebe v chodbě

Měl bych asi říct, že i když tu tolik píšu o bodovkách, tak samozřejmě nepočítáme s tím, že by hvězdičky sloužily jako hlavní osvětlení chodby a schodů. Mají spíš dekorační a orientační funkci – spínají se v noci pohybovým čidlem, když si nechcete rozsvěcet velké světlo. Jako hlavní světlo v chodbě poslouží dvakrát toto svítidlo (Artemide Cabildo). Ale tam ještě nejsme.

Artemide Cabildo

Skřeky (4)

 1. Michal napsal:

  Ahoj,
  rád vidím, že jsi po delší době zase přispěl pár článkama. Je to fakt super počtení. ;-)
  Chtěl jsem se zeptat, zda bys mohl upřesnit, proč bys nedělal ty ořechový nášlapnice (plánujeme v podstatě to samý)?
  A případně jakých je těch dalších 6 nepovedených věcí. ;-)
  Dík.

  Michal

  • admin napsal:

   Ahoj, omlouvám se, to jsem asi nějak špatně napsal. Nášlapnice z ořechu či jiného dřeva bych určitě udělal, chyba byla jen v tom, že ta světla jsou moc nízko. Protože tam ty nášlapnice přijdou, tak budou světla ještě o 4 cm blíž ke schodu. Jinak s dřevěnými kryty schodů počítám dál! Ty další nepovedené věci jsou klasické chyby – např. na toaletě dole je obyčejné topení Keratherm a ne to „designové“ ploché od Cordivari. Topné žebříky od Cordivari jsou tak trošku nelogicky na 3 místech (koupelna dole, koupelna a toaleta nahoře), ale na jednom chybí. Kdybych se snažil šetřit a dát tam jen tři záměrně, tak to pěknější topení dám na toaletu dolů (ať to vidí návštěvy :-)) a obyčejné nahoru. Ale je to naopak. Je to čistě přehlédnutí, nezměnil jsem to v projektu a oni to prostě udělali poctivě podle papíru. Takové jsou to věci. Další si teď ani nevybavuju, ale na konci to zkusím sepsat.

   • Michal napsal:

    OK, díky za osvětlení. Myslel jsem si, že to asi bude v tom.
    A ve finále budou jak vysoko nad schodem?

 2. Jirka napsal:

  Ahoj, světla na schodišti jsou klasické bodovky nebo orientační světla? Jaký je prosím výrobce/řada?

Přidejte skřek

*

Dokažte prosím, že jste hominid. Spočtěte tento ďábelský příklad. Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.