Náš domek

Jak jsme stavěli bílou krabici v Klánovicích

Základová deska hotova

Za mejch mladejch let bývalo v červenci tzv. léto. Snad si to ještě mnozí vybavujete – hic, nanuky Míša, koupání na přehradě. Teď léto vypadá tak, že v poledne je sladkých šestnáct a odpoledne přicházejí monzuny jak na Borneu. To se pak základová deska dělá těžko – ale přesto jsme ji nakonec dokončili.

Pokládání hydroizolační a protiradonové lepenky se kvůli dešti protáhlo o několik dní.

Na obrázku z fotopasti vidíte, jak pan Hlaváček natavuje druhou vrstvu asfaltových pásů – křížem přes tu první. Zrovna byla pauzička v dešti.

Izolace základové desky

Kdyz začalo lít, chlapi desku rychle přikrývali. Další obrázek z fotopasti – omluvte sníženou kvalitu

Základová deska za deště

Já jsem se dost pocvičil ve focení reflexí na základové desce…

Základová deska

Když byly pásy položeny, přijela ještě jednou betonová míchačka z Českého Brodu. Na pásy přišla ještě pěticentimetrová vrstva betonové mazaniny na ochranu izolačních fólií. Tady pan Koubek uhlazuje beton po nalití.

Základová deska

Pan Hlaváček tomu dává tvar pěchovací lištou.

Základová deska

Kvaltujeme ke konci.

Základová deska

A tady už je hotovo.

Základová deska

V pondělí 23. 7. už se začne zdít. Bohužel o to přijdu, protože musím na pár dní služebně na Kubu, ale hned jak to půjde, jsem tu s reportem zas. Konečně se přestáváme rýpat v zemi a míříme blíž ke hvězdám – aspoň teda o 6,7 m blíž.

5 komentářů

 1. Ales Pochyly napsal:

  Dobry den, budu delat podobnou kryci betonovou desku (6 cm) nad hydroizolaci v cele plose desky. Muzu se zeptat co presne to bylo za beton? (trida pevnosti, tekutost, oznaceni smesi) a na jakou rovinnost desky jste se dostali pri danem zpusobu stahovani betonu?
  Diky za info.
  S pozdravem
  Ales Pochyly

  • admin napsal:

   Dobrý den, díky za otázku, zkusím to zítra zjistit!

  • admin napsal:

   Dobrý den, zatím se mi podařilo zjistit jen to, že jde o tzv. potěr pískocementový (400 kg cementu/m3). Myslím, že pro ideální rovinnost by bylo lepší použít řidší směs, ale radši to ještě zkonzultuju se stavebním dozorem…

   • Ales napsal:

    Zdravim, diky za info. Ja uz to mam take hotove, zalito betonem B20 a take se mi udelali trhliny v cele plose. Takze to asi take zaleju podobne tim cementovym mlikem – kdy jste to tim mlikem delali? Az to vyzrani nekolik dnu nebo hned druhy den? A pak uz bez prasklin nebo se objevily znovu? Diky.

    • admin napsal:

     Omlouvám se za pozdní odpověď, to kvůli dovolené… To cementové mlíko tam dávali tak 2-3 dny po prvním betonování a praskliny se pak už neobjevily… Přeju hodně štěstí.

Přidejte skřek

*

Dokažte prosím, že jste hominid. Spočtěte tento ďábelský příklad. Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.