Náš domek

Jak jsme stavěli bílou krabici v Klánovicích

Základová deska

V pondělí 9. července pan Fojtík vybetonoval základovou desku. Původně to měla být zdravotní, nízkotučná destička, ale vyšlo z toho monstrum.

Podle projektu měla být deska jen 10 cm tlustá a měla v ní být jedna vrstva kari sítí, což je takový ten dnešní nízkotučný standard. Ale protože jsme plynule přešli z běžné občanské výstavby na lehkou pěchotní pevnost, musela se deska udělat fortelnější.

Nakonec má chudák tloušťku 18,5 cm a jsou v ní dvě vrstvy kari sítí – jedna osmimilimetrová, druhá šesti. Stavební dozor říká, že deska má teď prakticky vlastnosti stropu, takže jí je celkem jedne, co pod ní je. I kdyby se pod ní vytvořila kaverna, s deskou to ani nehne, protože na podkladu ani sedět nemusí. No snad jo.

Když jsem desku prvně viděl, byla cudně přikrytá plachtami, aby voda zůstávala v betonu

Základová deska

Tady je základová deska v celé své nahé kráse

Základová deska

A tady z druhé strany

Základová deska

Detail zalitých trubek

Základová deska

Soused zrcadlící se na betoně – prudké umění. Takhle mokrý je to proto, že to chlapi jezděj několikrát denně kropit. Beton to má rád.

Základová deska

Co předcházelo
4. 7. Kari sítě
3. 7. Trubky do základové desky
29. 6. Zateplení základů
29. 6. Betonování ztraceného bednění
27. 6. Základy aneb Více je více

Skřeky (4)

 1. Míša napsal:

  A ted uz tam nabehnout s tou kridou a metrem a nakreslit si kde co bude :-)

  • admin napsal:

   Prosím tě, mně to furt připadá nějaký pomalý. Celý příští týden budou desku izolovat a pokrývat nějakými ochrannými vrstvami, až ten tejden po na ní začnou zdít. To kdyby to byla kulisa do reklamy, tak by už celej dům byl postavenej a příští tejden zase čistě strženej, vždyť víš. Ale tohle se vleče jak šnek…

 2. Míša napsal:

  V kulise ale nechces bydlet, to ti staci aby to vydrzelo tyden a pak se to jednoduse rozebralo :-) nam to tvdlo taky tak 10dni nez zacali zdit… Je to poradny flak betonu, urcite jsi vygooglil, ze je potreba aby to ztvrdlo. Taky se mi u nas zda, ze se to vlece. Zvlast kdyz jezdis na stavbu casto :-) porad si rikam, ze tam nudu jezdit max 2x do tydne abych mela radost z pokroku, ale nejak mi nejde to vydrzet. Pak to zklamani, ze se to posunulo jen o kousek…. No, asi to hce trpelivost. Najdu si na wikipedii co to slovo presne znamena :-)

 3. novyk napsal:

  Mne se zase naopak zda, ze stavba pokracuje kupredu velmi rychle…
  Kamaradi, co staveli, tak jim to trvalo 10 – 20 let :-)

Přidejte skřek

*

Dokažte prosím, že jste hominid. Spočtěte tento ďábelský příklad. Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.