Náš domek

Jak jsme stavěli bílou krabici v Klánovicích

Hotová kuchyně

Když byly hotové podlahy, mohli jsme konečně poprosit borce od Hanáka, aby přijeli namontovat kuchyňskou linku.

O kuchyni už jsem tu popsal celé stohy obrazovek – třeba tady jsem popisoval první neumělé návrhy, zde jsem už měl cenová srovnání tří výrobců a finální návrh od Hanáka.

Kuchyně se nám nijak extra nelíbí a určitě má i spoustu praktických nedostatků, ale my to moc neprožíváme. Omezený prostor stejně asi nedovoloval o moc lepší řešení. Takže jsme s tím smíření.

Takhle nám kuchyni nakreslili ve velké Hanákovic prodejně v Čestlicích.

Návrh kuchyně Hanák kuchyně vysoký lesk

A takhle to dopadlo.

Kuchyně Hanák bílý lesk

Kuchyně sama je vzhledově docela OK, žere mě jen ta šedá stěrka za ní. Respektive její barva, která vyšla o dost tmavší, než jsem si přál. Ale byla to naše chyba, nebyli jsme při aplikaci stěrky přítomni a nedokázali jsme zareagovat na reálnou situaci.

Stěrku dělala firma MonolitDesign z pražské Bělehradské ulice. Tito šikovní chlapíci nám rozmluvili materiál PanDOMO (i když ho také dělají – prý to s jeho odolností není zas tak žhavé), a místo toho tam frkli jakousi šestivrstvou betonepox stěrku, který prý vydrží i papiňákový výbuch. Provedení je skvělé, barevná odchylka není jejich chyba.

Ještě jedna fotka v chvatu. Pořádné fotky a detaily se pokusím přidat později.

Kuchyně Hanák

Kuchyně sama je postavená moc pěkně, má všelijaké ty vychytané šuplíky, vždyť to znáte. Líbí se mi baterie Blanco Vonda, která má spouštění vody integrované pěkně v páce. Nejenže to dobře vypadá, ale je to i praktické.

Baterie Blanco Vonda.

Blanco Vonda páková baterie

Spotřebiče jsme vzali od firmy Siemens, a to ty nejlepší, co to šlo. Akorát digestoř je od firmy Gutmann. Miele by bylo ještě lepší, ale v nejvyšších řadách o hodně dražší a designově pořád trošku rozpačité. Vůbec nejsme žádní kuchyňští snobové. Ale udělali jsme hodně smutných zkušeností, když jsme kvůli mé práci rajzovali ze země do země a měnili vlastní bydlení za všelijaké pronájmy. Moje žena si z toho odnesla zásadní poznatek, že práce s myčkou za 30 000 je prostě o ten pověstný chloupek příjemnější než s myčkou za 10 000 Kč. Ne že by ta drahá byla nějak zázračně spolehlivá, to vůbec ne. Ale prostě nechává trošku míň skvrn, trošku líp se do ní dávají příbory, trošku míň člověka žere.

Celkově si myslíme, že kuchyně bude při používání vyhovovat, i když to není žádná krasavice.

Aktualizace z 28. 8. 2015
Jak asi cítíte z článku, barva stěrky nás přece jen dost žrala, tak jsme ji v létě 2015 nechali zjemnit. A je to lepší. Výsledek uvidíte v tomto článku.

Skřeky (5)

 1. Michal napsal:

  Můžu se zeptat, ta bílá, to je vysoký lesk? Jste s tím spokojeni? Uvažovali jste i o matu?

  • admin napsal:

   Dobrý den, jsme s tím spokojeni, údržba je bezproblémová, všechno funguje a vypadá to OK. Jen dát lesklou stěrku za leskou linku byla vizuální chyba, stěrku už jsme změili na matnou.

 2. Ingrid napsal:

  Dobry den, prosim aka barva/odstin presne je vasa sterka? A tie horne skrinky ste nezvazovali az do stropu? Momentalne riesim kuchyn a vyberam medzi typom hornych skriniek ako vy alebo otvarave az do stropu. Vopred dakujem za dobru radu :) Vas domcek je uzasne, skvela inspiracia.

  • admin napsal:

   Dobrý den, ta stěrka je ručně namíchaná, takže odstín těžko určit. Snažili jsme se o co nejsvětlejší šedou, ale protože se to dělá v několika vrstvách, je to nakonec o trochu tmavší. Jinak skřínky až ke stropu nám přišly opticky mož těžké… Jistě by to šlo, ale není to pro každý prostor. V samostatné, někde skryté kuchyni bychom to klidně udělali. Ale tam by zase asi bylo tolik místa, že bychom skříňky do stropu nepotřebovali… je to podle osobního vkusu.

 3. Hans napsal:

  Já mám za linkou skleněnou desku, zda vydrží výbuch papiňáku, nevím, ale dobře se umývá. Jak se čistí stěrka?

Přidejte skřek

*

Dokažte prosím, že jste hominid. Spočtěte tento ďábelský příklad. Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.